Reklama

Reklama

» Chcesz obniżyć rachunki za paliwo? Ford Smart Driving Coach (Inteligentny Trener Jazdy)…


  • System Ford EcoGuide pomaga kierowcom oszczędzać paliwo, sygnalizując kiedy należy zwolnić i zmienić bieg, przed wzniesieniami, skrzyżowaniami, czy ograniczeniami prędkości pozostającymi poza zasięgiem wzroku.

 

  • Jeżeli chcesz oszczędzać paliwo, to unikanie zbędnego hamowania może być tak samo ważne jak unikanie niepotrzebnego przyspieszania Zmiana nawyków w stylu jazdy może obniżyć rachunki za paliwo nawet o 12 procent.

 

  • Technologia EcoGuide, która integruje się z pokładową nawigacją satelitarną, zostanie najpierw wprowadzona do nowego Forda Transita, a później do kolejnych modeli.

 

 

Technologia Ford EcoGuide wykorzystuje dane z nawigacji samochodowej do przewidywania sytuacji na drodze, co pomaga prowadzić pojazd w najbardziej ekonomiczny sposób. Analizuje ona zachowanie kierowcy i przekazuje informacje zwrotne za pośrednictwem zestawu wskaźników, aby pomóc osiągnąć optymalne zużycie paliwa w czasie jazdy.

 

„Wszyscy doświadczyliśmy sytuacji, w której musieliśmy nagle zahamować, jeśli zakręt okazał się bardziej ciasny, niż się spodziewaliśmy, aby za łukiem odzyskiwać prędkość. EcoGuide pomoże tego uniknąć, oszczędzając nam stresu, paliwa i czasu.” – powiedział Michael McDonagh, główny inżynier programu Transit, Ford of Europe.

 

Ford wprowadzi EcoGuide do nowych modeli Transit, Transit Custom van i furgonu Tourneo Custom od połowy 2019 roku.

 

„Płynna jazda i właściwa ocena sytuacji na drodze, pozwalająca unikać niepotrzebnego hamowania i przyspieszania, może zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 12 procent.” – powiedziała Rebecca Ashton, szefowa IAM RoadSmart, organizacji ds. bezpieczeństwa drogowego w Wielkiej Brytanii, która organizuje szkolenia z eko-jazdy zatwierdzone przez Energy Saving Trust. 

 

Zmiana nawyków, a  większa efektywność

 

EcoGuide pomaga kierowcom jeździć bardziej płynnie, wykorzystując informacje z nawigacji satelitarnej Forda i informując z wyprzedzeniem o skrzyżowaniach dróg, wzniesieniach, zakrętach lub zbliżających się ograniczeniach prędkości.

 

System zachęca kierowcę do wolniejszej jazdy, sugerując wcześniejszą zmianę biegu, aby potem uniknąć niepotrzebnego hamowania lub przyspieszania. Informacje są wyświetlane na ekranie komputera pokładowego.

 

Ponadto, EcoGuide w oparciu o analizę przyspieszenia, hamowania, przebiegu i sposobu zmiany biegów, może dostarczyć kierowcom informacji zwrotnej na temat efektywności jazd, wyświetlając „aureolkę” wokół cyfrowego prędkościomierza.  Aureola poszerza się, gdy kierowca wprowadza w życie bardziej efektywne nawyki w stylu jazdy, a raport można obejrzeć na końcu każdej podróży.

 

Nowy Transit zapewnia większą ładowność‑ i zmodernizowane układy napędowe, które pomagają obniżyć zużycie paliwa nawet o 7 procent.  Nowy Ford Transit oferuje po raz pierwszy w tym segmencie hybrydowy układ napędowy, oparty na silniku diesla EcoBlue, który charakteryzuje się spalaniem niższym o 3 procenty w porównaniu ze standardowym silnikiem wysokoprężnym. Natomiast w ruchu miejskim, wymagającym częstego zatrzymywania się i ruszania z miejsca, oszczędności mogą sięgać nawet 8 procent.

 

Nowy Transit został ponadto wyposażony w funkcje umożliwiające współpracę pojazdu z zewnętrznymi urządzeniami elektronicznymi i połączenie z Internetem za pośrednictwem pokładowego modemu FordPass Connect. Umożliwia on przedsiębiorcom i firmom flotowym znaczną poprawę wykorzystania pojazdów, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów eksploatacji. Obecny model znacząco przyczynił się do wywalczenia przez Transita statusu lidera w swoim segmencie rynkowym, zarówno w Europie, jak i w Ameryce Północnej. Sprzedaż rodziny Transita w Europie wciąż rosła w roku 2018, osiągając do końca grudnia 292 500 egzemplarzy.*

 

* Ford of Europe informuje o sprzedaży na 20 tradycyjnych rynkach europejskich, gdzie jest reprezentowany przez krajowe firmy handlowe: Austria, Belgia, Wielka Brytania, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Hiszpania, Rumunia, Szwecja i Szwajcaria

Źródło: Mototarget.pl