Reklama

Centrum Kształcenia Zawodowego na miarę XXI wieku

Od kawałka drewna do mebla

Realizacja projektu obejmowała bardzo szeroko pojęte prace budowlane, zastosowano m.in. nowy podział pomieszczeń, wymieniono okna i drzwi, budynek, zamontowano system odpylania i sprężonego powietrza, zagospodarowano teren wokół budynku, a przede wszystkim wyposażono pracownie w nowoczesny sprzęt. Na trzech piętrach budynku stworzono 14 pracowni do nauki zawodu, w tym m.in. halę obróbki maszynowej drewna, lakiernię, pracownię renowacji i projektowania mebli, tapicernię, pracownie komputerowe, halę do obróbki drewna. Dobudowano też salę konferencyjną, magazyn i garaże.

– Teraz baza kształcenia zawodowego w ZST to unikatowy i nowoczesny obiekt edukacyjny. To miejsce niezwykłe, które tworzyć będzie nową jakość edukacji naszego miasta i województwa. To dzięki tej inwestycji młody człowiek będzie uczestniczył w całym procesie produkcji mebla: od przyjęcia materiału poprzez jego zaprojektowanie, zaprogramowanie obrabiarek sterowanych numerycznie, wykonanie makiety czy prototypu i realizację produktu finalnego – mówiła z satysfakcją dyrektor Frankowska.

Z nowoczesnego Centrum Kształcenia Zawodowego cieszą się również uczniowie.

– Szkoła naszych marzeń stała się rzeczywistością – powiedział Paweł Potaś w imieniu całej społeczności uczniowskiej.

W uroczystości otwarcia Centrum Kształcenia Zawodowego w Zespole Szkół Technicznych im. gen. Andersa w Białymstoku wzięli też udział przedstawiciele białostockiego magistratu, Podlaskiego Kuratorium Oświaty, podlascy przedsiębiorcy z branży drzewnej, sympatycy szkoły, uczniowie i kadra pedagogiczna. Poświęcenia obiektu dokonali proboszcz parafii św. Rocha ks. Tadeusz Żdanuk
i proboszcz prawosławnej parafii św. Mikołaja Cudotwórcy ks. Jan Fiedorczuk.

Aneta Kursa
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Piotr Babulewicz

 

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama