Reklama

Catering dietetyczny, czym kierować sie przy jego wyborze

Każdy z nas chce cieszyć się piękną sylwetką, zdrowiem i dobrą kondycję. Jeśli troszczysz się o pozytywne zwyczaje, z pewnością dobrze wiesz, że bywa to niełatwe, bo nieraz napotykamy przeszkody. Wypracowanie sobie pozytywnych nawyków wymaga wysiłku i determinacji. Chodzi tu o aktywność i przestrzeganie rozsądnej diety. Czasami brakuje nam czasu, aby przygotowywać zdrowe posiłki ze świeżych produktów. Dobrym rozwiązaniem może być wtedy catering dietetyczny, który pozwala nam zaoszczędzić sporo czasu nie tylko podczas gotowania, nie musimy również robić zakupów, co sprawia, że zyskujemy znacznie więcej czasu na robienie tego, co naprawdę sprawia nam przyjemność.

Smacznie i zdrowo

Pozytywne zwyczaje żywieniowe to lepsza codzienność. Warto przekonać się, że dieta pudełkowa ma szereg zalet. Korzystają z niej nie tylko osoby zabiegane, ale również te, które nie lubią spędzać zbyt wiele czasu w kuchni i nie mają wiedzy jak łączyć poszczególne produkty, a chcą żyć zdrowo. Jeśli należysz do osób, które nie pozostawiają przypadkowi tego, co znajduje się na ich talerzu, catering może znacznie ułatwić Twoją codzienność. Gotowe posiłki zostaną dostarczone prosto do domu lub do biura. Niektórzy zniechęcają się tym, że trudno im osiągnąć zamierzone cele i oczekiwane rezultaty. Może właśnie należysz do osób, które bezskutecznie odchudzają się od wielu lat. Dobrze jest więc znany Ci efekt jojo i rozczarowanie, które towarzyszy powracającym kilogramom.

Warto uczyć się na błędach i przede wszystkim zrozumieć, że zdrowy styl życia to decyzja na całe życie, a nie na kilka tygodni czy miesięcy. Kiedy będziemy zdeterminowani do działania i zrozumiemy, że to, co jemy odbija się na naszym zdrowiu, będzie nam łatwiej wytrwać w swoich postanowieniach. Wiele osób przyznaje, że najtrudniejsze są początki. Może trudno Ci zrezygnować ze słodyczy, słonych przekąsek lub fastfoodów, które przecież są tak łatwo dostępne, niedrogie i smaczne. Jeżeli teraz trudno oprzeć Ci się takim produktom, warto zastanowić się, jaką znaleźć dla nich alternatywę. Trzeba powiedzieć jasno, że rezygnacja z niektórych produktów może być dla umysłu zbyt drastycznym cięciem. Pozostawia pustkę i niezadowolenie, co może prowadzić do rozdrażnienia. Trzeba więc pamiętać o tym, aby wprowadzić zdrowe przekąski i stopniowo się do nich przyzwyczajać. Wybór jest ogromny: różne orzechy, bakalie i suszone owoce. Oczywiście są to kaloryczne przekąski, ale dostarczają nam również wartości odżywczych, więc jeśli będziemy sięgać po nie z umiarem, z pewnością nie zobaczymy na wadze dodatkowych kilogramów.

Catering – wygoda i oszczędność czasu

Dieta z dowozem, to sposób na to, aby jeść regularnie. Systematyczność w odżywianiu jest bardzo ważna, choć każdy ma tutaj nieco inne przyzwyczajenia. Niektórzy uważają, że najlepiej jest spożywać 5 niewielkich posiłków dziennie w regularnych odstępach czasu. Naczelna zasada to obfite śniadanie i skromna kolacja, dzięki której nasz system trawienny przystosowuje się już powoli do snu, zatem nie chcemy obciążać go ciężkostrawnym jedzeniem. Każdy z nas żyje jednak nieco inaczej. Część osób pracuje na nocne zmiany, dlatego ich rytm dnia może być mocno rozregulowany. Trudno wtedy mówić o takiej systematyczności w posiłkach. Niezależnie jednak od tego w jakiej jesteś sytuacji, możesz zadbać o to, aby się nie przejadać i sięgać po to, co korzystnie odbije się na Twojej kondycji. 

Dieta pudełkowa z dowozem do domu to bardzo dobry wybór dla osób, które sporo pracują, ale po powrocie do domu chcą cieszyć są pysznym posiłkiem. To dobrze zbilansowane porcje, które zaspokoją nasz głód, jak również dostarczą tego, co niezbędne. Jedzenie to przecież paliwo dla naszego organizmu, dlatego nie należy marginalizować jego znaczenia. 

Rozsądne nawyki

A jakie są najczęściej popełnianie błędy podczas odchudzania? 1. Dostarczanie sobie zbyt małej ilości kalorii – w efekcie występuje poczucie głodu, a organizm traktuje to jako kryzys, podczas którego musi zmagazynować tłuszcz, by przygotować się na „gorsze czasy”. 2. Stosowanie diet eliminacyjnych i pozbawianie się tym samym niezbędnych składników odżywczych – chcemy osiągnąć efekty szybko, dlatego odmawiamy sobie tego, co uważane jest za kaloryczne. Przykład: ktoś, kto bardzo lubi banany, na pewno wie, jak wiele mają zdrowotnych właściwości. Dlaczego więc rezygnować z tego owocu tylko dlatego, że jakaś dieta go wyklucza? 

Zbyt mocne zaangażowanie w jadłospis i „życie dietą” to prosta droga do rozczarowania. Znacznie lepiej jest pamiętać o wprowadzeniu prostych zasad, których będziemy się trzymać. Jeżeli traktujemy jedzenie jako sposób na dostarczenie sobie przyjemności, może być nam bardzo trudno schudnąć, dlatego tak ważne jest znalezienie sobie pasji, która zajmie nasz umysł. Wiele osób przekonało się, że bardzo smaczna i zdrowa jest wegetariańska dieta pudełkowa. Nawet osoby, które lubią mięso, mogą rozsmakować się w warzywach i przekonać się, że posiłki bez mięsa również mogą być syte. Ciesz się więc pysznym jedzeniem.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na https://fitking.pl/gdansk/

Reklama