Całkowicie nowy Freelander

Ustanawia nowe standardy dla klasy luksusowych samochodów kompaktowych z napędem 4×4. Jest zwinny, wygodny w jeździe szosowej i nadzwyczajny w terenie. Tak firma Land Rover wychwala swoją nową wersję freelandera.
Oficjalna Polska premiera modelu odbyła się w miniony czwartek tj. 15 lutego w Warszawie. Nowy pojazd Land Rovera zyskał nie tylko na bardziej wyrazistej sylwetce, ale także na zdecydowanie lepszym wykończeniu wnętrza. Do pojazdu oferowane są również dwa nowe silniki. Pierwszym z nich jest benzynowa jednostka o pojemności 3.2-litra i mocy 233 KM, która zastąpi wycofywany już z produkcji silnik V6. Drugim jest silnik wysokoprężny o pojemności 2.2-litra i mocy 160 KM. Zmodernizowany diesel jest aż o 43 procent mocniejszy od poprzedniej jednostki napędowej.
W nowym Freelanderze zastosowano stały, inteligentny napęd 4×4 optymalizujący przyczepność i redukujący zużycie paliwa. Dzięki zastosowaniu nowatorskiego systemu Terrain Response ułatwiającego jazdę w terenie pojazd z logo Land Rover stał się bardziej zaawansowanym technologicznie.
Cena podstawowej wersji modelu startuje od 36 350 euro, co w przeliczeniu daje nam około 140 tys. zł. Producent jednak zapewnia, że w cenie zawarta jest długa lista wyposażenia standardowego.
autor: A.M.

Reklama