Reklama

BTL szeroko otwarty

  Nowe foyer Białostockiego Teatru Lalek nie będzie tylko łącznikiem pomiędzy szatnią i widownią. Już od pierwszego dnia stało się jednocześnie miejscem na galerię sztuki i kawiarenką, w której można porozmawiać praktycznie o wszystkim.

  21 marca, w Międzynarodowy Dzień Lalkarza po ponad pół roku widzowie i aktorzy otrzymali wspaniały prezent – nowe, wyremontowane główne wejście i dużo większe, przeszklone, jasne, teatralne foyer. Zanim jeszcze lśniące świeżością miejsce zapełniło się pierwszymi widzami, ściany teatru wypełniła wystawa prac scenografów BTLu: Andrzeja Dworakowskiego, Wiesława Jurkowskiego, Ryszarda Kuzyszyna, Mikołaja Maleszy oraz Haliny Zalewskiej-Słobodzianek.

  Marek Waszkiel – dyrektor teatru, ma wiele planów związanych z nową przestrzenią. Obiecuje otwarcie na mieszkańców, wernisaże i spotkania z artystami. I właśnie uroczystościom związanym ze świętem lalkarzy i uruchomieniem nowego foyer towarzyszyła promocja książki Henryka Jurkowskiego „Moje pokolenie”. Tom zbierający kikadziesiąt wspomnień i refleksji na temat twórców związanych z powojennym teatrem lalek, w tym także z białostockiego teatru wydała ofcyna Andrzeja Sokólskiego. Prace remontowe związane z modernizacją przestrzeni teatralnej kosztowały ponad milion złotych.

https://www.bstok.pl/up/news/1133_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1133_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1133_3.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1133_4.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1133_5.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1133_6.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1133_7.jpg

Reklama

Reklama