Reklama

Brygadier Arkadiusz Obrycki został powołany na Komendanta Miejskiego PSP w Łomży

Nominację z rąk Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Janusza Kondrata odebrał w Nowogrodzie, podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka. Uroczystość odbyła się w niedzielę, 19 maja, a uczestniczył w niej członek zarządu województwa Jacek Piorunek.


W spotkaniu, oprócz strażaków, uczestniczyli także parlamentarzyści i przedstawiciele samorządów ziemi łomżyńskiej. Samorząd województwa reprezentował członek zarządu Jacek Piorunek.

– Od funkcjonowania straży pożarnych zależy nasze cywilne bezpieczeństwo – mówił Jacek Piorunek. Życzę, by w jednostce nowy komendant miał samych przyjaciół i prowadził ją z dyscypliną i ogromnym zaangażowaniem.

Zapewnił strażaków powiatu łomżyńskiego, że nowy zarząd nadal będzie wspierał Ochotnicze Straże Pożarne. Dodał, że w obliczu zagrożenia województwo musi jak najlepiej wyposażać strażaków, by mogli się szkolić i dobrze służyć drugiemu człowiekowi.

Komendant wręczył też awanse i odznaczenia ponad czterdziestu strażakom zawodowym i ochotnikom.

Współorganizatorami uroczystości była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łomży oraz Urząd Miasta w Nowogrodzie.

tekst i fot.: Monika Strzelecka Telewizja Narew
oprac.: Aneta Kursa

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama