Reklama

Boże Ciało

  Kilkanaście tysięcy wiernych wzięło udział w uroczystych obchodach Bożego Ciała w centrum Białegostoku. Biskupi przypominali wezwanie Benedykta XVI, by trwać mocnymi w wierze, doceniali znaczenie miłosierdzia i zachęcali do niesienia wiary i miłości w życiu codziennym.

  Uroczystości w centrum rozpoczęła liturgia na placu przed Bazyliką Katedralną. Arcybiskup Stanisław Szymecki w homilii zauważył iż obecność wiernych na mszy i udział w procesji są odpowiedzią na wezwanie papieża Benedykta XVI byśmy trwali mocni w wierze. Arcybiskup dziękował tym wszystkim, którzy nieraz bez wielkiego rozgłosu służą z oddaniem cierpiącym w szpitalach, hospicjach i domach opieki, zajmują się bezdomnymi i opuszczonymi. Od początku liturgii i w czasie całej uroczystości służbę pełniły setki harcerzy. Przede wszystkim podawali spragnionym wodę do picia.

  Tradycyjnie procesja przeszła główną ulicą Białegostoku z Bazyliki Katedralnej do kościoła św. Rocha. Wzięli w niej udział przedstawiciele wszystkich parafii białostockich, kapituła, kapłani, alumni, siostry zakonne i tysiące wiernych. Zgodnie już z wieloletnią tradycją, kiedy procesja przechodziła obok prawosławnej katedry, odezwały się cerkiewne dzwony. Na zakończenie uroczystości, przed błogosławieństwem biskup Edward Ozorowski prosił zebranych by obecność i miłość Chrystusa jakiej doświadczyli, zanieśli do swoich najbliższych w rodzinie i do tych, ktorych spotkają w szkołach czy w zakładach pracy.

https://www.bstok.pl/up/news/826_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/826_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/826_3.jpg https://www.bstok.pl/up/news/826_4.jpg https://www.bstok.pl/up/news/826_5.jpg https://www.bstok.pl/up/news/826_6.jpg https://www.bstok.pl/up/news/826_7.jpg https://www.bstok.pl/up/news/826_8.jpg

Reklama