Reklama

Blisko 5 mln zł więcej z funduszy europejskich na kształcenie zawodowe młodzieży

Dodatkowe staże i kursy zawodowe dla uczniów, szkolenia dla nauczycieli, wyjazdy edukacyjne, wyposażenie pracowni zawodowych i informatycznych, sal lekcyjnych – zarząd województwa zwiększył o blisko 5 mln zł budżet konkursu unijnego na kształcenie zawodowe młodzieży. Pozwoliło to na przyznanie dodatkowego wsparcia na projekty już realizowane w osiemnastu szkołach w Podlaskiem.


– Oszczędności w programie regionalnym postanowiliśmy przeznaczyć na zwiększenie dotacji w tym konkursie. To będą bardzo dobrze wydane pieniądze, ponieważ te przedsięwzięcia mają na celu dostosowanie kształcenia zawodowego do potrzeb podlaskiego rynku pracy. Absolwenci tych szkół będą świetnie przygotowani do podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie – stwierdził Marek Malinowski, członek zarządu odpowiedzialny m.in. za sektor edukacji.

Placówki, w których prowadzone projekty zostaną rozszerzone, to: Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie, Akademicka Szkoła Ponadpodstawowa w Łomży, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, Technikum Programistyczne INFOTECH w Białymstoku, Zespół Szkół (ZS) w Szczuczynie, ZS w Grajewie, ZS w Niećkowie, Technikum Leśne w Białowieży, ZS nr 1 w Bielsku Podlaskim i ZS nr 4 w Bielsku Podlaskim, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie, Akademicka  Szkoła Ponadpodstawowa w Łomży, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży, Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży, Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Suwałkach, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu.

Do tej pory w ramach wspierania kształcenia zawodowego z programu regionalnego dofinansowano 154 projekty na kwotę 188 mln zł.

Barbara Likowska-Matys
red.: Małgorzata Sawicka

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama