Reklama

Blisko 22 kg marihuany było ukryte w kabinie ciężarówki

Blisko 22 kg marihuany było ukryte w kabinie ciężarówki

Data publikacji 20.02.2024

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej przejęli blisko 22 kg marihuany. Narkotyki były ukryte w kabinie ciężarówki zatrzymanej do kontroli w Budzisku przy granicy polsko-litewskiej. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonej marihuany to niemal 900 tys. zł. Do sprawy zatrzymano kierowcę ciężarówki, którego policjanci Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach doprowadzili do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty.

Kierowca ciężarówki został zatrzymany do kontroli w pobliżu granicy Polski z Litwą. Pojazd został prześwietlony skanerem RTG, a następnie szczegółowo przeszukany. W kabinie kierowcy mundurowi znaleźli 2 torby zawierające 20 pakunków z marihuaną. Czarnorynkowa wartość blisko 22 kg zabezpieczonego narkotyku to niemal 900 tys. zł.

Policjanci z KMP w Suwałkach doprowadzili 37-letniego litewskiego kierowcę ciężarówki do Prokuratury Rejonowej w Suwałkach, gdzie przedstawiono mu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Na wniosek prokuratora mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. CBŚP/KAS

Źródło: Policja Podlaska

Reklama

Reklama