Reklama

Blisko 1,3 mln zł z budżetu województwa dla placówek służby zdrowia

Pieniądze trafią do szpitali (wojewódzkiego i psychiatrycznego) w Suwałkach oraz do pogotowia ratunkowego w Białymstoku. Przeznaczone będą na zakup sprzętów i zagospodarowanie terenu. Decyzję w sprawie przyznania dotacji zarząd województwa podjął w poniedziałek, 10 czerwca.


Podczas poniedziałkowego posiedzenia zarząd województwa podjął również uchwałę o dotacji dla Szpitala Psychiatrycznego w Suwałkach. Placówka dostanie ponad 35 tys. zł na zakup specjalnego sprzętu do prowadzenia terapii w dziennym oddziale psychiatryczno-rehabilitacyjnym dla dzieci i młodzieży.

To mobilne gogle relaksacyjne. Ich użycie w terapii przyczynia się do redukcji lęku u dzieci, podniesienia nastroju oraz wprowadzenia ich w stan odprężenia. Sprzęt wpływa korzystnie na poprawę samopoczucia, zdrowia psychofizycznego i uspokojenia umysłu poprzez przeniesienie w świat wirtualny: medytacja w ogrodzie, wycieczka w góry, kąpiel leśna czy kąpiel słoneczna na plaży.

 – Każda możliwość wsparcia dzieciaków musi być wykorzystana. Nowoczesne formy terapii są obecnie coraz bardziej dostępne i my jako zarząd chcemy, aby nasze placówki mogły z nich korzystać – zaznaczyła Wiesława Burnos.

Warto przypomnieć, że w Ośrodku Dziennym Psychiatryczno-Rehabilitacyjnym dla Dzieci i Młodzieży w Suwałkach leczonych było 64 pacjentów w wieku 11-16 lat z problemami psychicznymi.

Aneta Kursa
red.: Anna Augustynowicz

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama