Reklama

Blechacz gra w Białymstoku

  Rafał Blechacz zwycięzca XV Międzynarodowego Konkursu im F. Chopina w Warszawie zagra 19 stycznia w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Przed koncertem spotkał się z dziennikarzami na specjalnej konferencji prasowej transmitowanej przez TVP3 i Radio Białystok.

  Rafał Blechacz urodził się 30 czerwca 1985 roku w Nakle nad Notecią. Nieprzeciętne zdolności muzyczne ujawniły się wyraźnie, gdy miał pięć lat i rozpoczął naukę gry na fortepianie w ognisku muzycznym. Kolejne lata życia i edukacji już tylko potwierdzały wyjątkowy talent muzyka. Za kongenialne zostało uznane wykonanie dzieł Fryderyka Chopina na XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym imienia Fryderyka Chopina w Warszawie (22 października 2005). I nagroda, wieniec laurowy oraz wszystkie pozaregulaminowe wyróżnienia za najlepsze wykonanie mazurków, poloneza oraz koncertu z udziałem orkiestry są jednoznacznym wyrazem triumfu artysty.

  To jeden z najbardziej utalentowanych polskich pianistów ostatnich dziesięcioleci. Gra Chopina jak Chopin, subtelny, romantyczny i nienaganny technicznie – tak piszą o nim recenzenci. Koncertuje praktycznie na całym świecie. Wciąż ćwiczy. W listopadzie był m.in. po raz drugi w Japonii, gdzie doczekał się nawet własnego…fan clubu! Już w tym roku ukaże się pierwsza płyta nagrana przez pianistę dla uznanej w świecie wytwórni Deutsche Gramophon. 19 stycznia Rafał Blechacz wystąpi z recitalem w Operze i Filharmonii Podlaskiej. W programie: J. Haydn, F. Liszt, C. Debussy, F. Chopin.

https://www.bstok.pl/up/news/1052_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1052_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1052_3.jpg

Reklama