Reklama

Bilety do Planetarium UwB oraz Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego można już kupować on-line. Grupowo lub indywidualnie

Na Uniwersytecie w Białymstoku (UwB) ruszył system sprzedaży on-line biletów do dwóch uczelnianych placówek edukacyjnych: Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego oraz Planetarium. Wejściówki można kupować na stronie uniwersytetu. Dodatkowo w obu tych miejscach stanęły biletomaty.


Zakup biletów na stronie internetowej jest prosty. Najpierw wybieramy miejsce, które chcemy odwiedzić: Planetarium lub Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze. Potem wskazujemy interesującą nas opcję: bilety indywidualne lub grupowe, a system pokaże nam dostępne dni i godziny wejścia.

W przypadku Planetarium oznacza to ważną zmianę organizacyjną: do tej pory mogły nas odwiedzać jedynie grypy zorganizowane, teraz zapraszamy także na pokazy dostępne dla widzów indywidualnych i rodzin. Przygotowaliśmy stały harmonogram seansów. W środy, czwartki i piątki przed południem zapraszamy grupy zorganizowane. W wybrane popołudnia piątkowe oraz w soboty – czekamy na widzów indywidualnych – mówi Dorota Sawicka, kierownik Centrum Popularyzacji Nauki UwB.

Co ważne, obie placówki oferują bilety normalne, ulgowe (m.in. dla dzieci i uczniów, emerytów i rencistów, studentów i doktorantów), a także rodzinne.

W UCP można dodatkowo wykupić internetową usługę przewodnicką – najlepiej zarezerwować i opłacić ją przez stronę internetową. Wówczas po wystawach oprowadzi gości i opowie o najciekawszych eksponatach nasz pracownik. Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze pracuje od poniedziałku do piątku – dodaje dr Anna Matwiejuk, kierownik Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama