Reklama

Biegowe “Kresowe Trail” i rowerowe “Maratony Kresowe” zapraszają do magicznego Tykocina.

Tykocin zadebiutował na mapie Maratonów Kresowych w sezonie 2019. W najbliższą niedzielę, 1 maja to będzie trzecie spotkanie w jednym z najładniejszych i najciekawszych miast Polski Wschodniej. Po raz pierwszy do rowerzystów dołączą biegacze, a na zawodników, którzy będą chcieli sprawdzić się w obu dyscyplinach czeka specjalna klasyfikacja DUAL. Zapisać się na zawody będzie można również w dniu zawodów.

Miasteczko zawodów zostanie ulokowane w centrum Tykocina, na zabytkowym Placu Czarnieckiego. Trasy dla biegaczy i rowerzystów zostały tak przygotowane, aby zapewnić wiele wrażeń, zarówno pod względem sportowym, jak i krajobrazowym. Początek to kultowy most na Narwi i zamek w Tykocinie. Kolejne kilometry to nadrzeczne łąki. W drugiej części trasy na zawodników czeka piękna puszcza w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego i w okolicy Rezerwatu Szelągówka. Ostatnie cztery kilometry to ponownie nadnarwiańskie łąki z przybliżającym się zarysem centrum Tykocina na horyzoncie.

Biegacze będą rywalizować na dwóch dystansach: Szpurt – 8 km i Wertep – 17 km. Dla kolarzy zostały przygotowane aż cztery dystanse. Dzieci w wieku do 12 lat  zmierzą się z 8 km trasą wyścigu MINI. Młodzicy 13-14 lat, oraz osoby, które po raz pierwszy będą chciały spróbować sił w zawodach kolarskich, będą miały do pokonania trasę FIT o długości 17 km. Na zawodników Półmaratonu czeka 31 kilometrów, które dla początkującym mogą być sporym wyzwaniem ze względu na spore trudności na trasie. Dla największych twardzieli i najbardziej wytrenowanych zawodnikach czeka dystans Maraton.

W ubiegłym roku zwycięzcą wyścigu głównego po pasjonującym finiszu został Wiktor Gindorowicz (iVelo.pl-Factor Bikes-VelCredo). W najpopularniejszym wśród uczestników dystansie Półmaraton najszybsi byli Waldemar Sadowski (Zabłudów Team) oraz Zofia Rowińska (MTB Suwałki). W tym roku nie będzie łatwo o powtórzenie wyników sprzed roku. Na listach startowych pojawiło się spore grono zawodników z Litwy. W Maratonie stanowią oni aż 30% uczestników.

Współorganizatorem wydarzenia jest Port Kultury Tykocin. Głównymi sponsorami są Sklepy Rowerowe Peleton, CST, Garmin, producent rowerów Author, Augustowianka, Waszczukowe, Milsport oraz Trigar. 

Więcej informacji oraz zapisy nas stronach biegów www.kresowetrail.pl i wyścigów rowerowych www.maratonykresowe.pl

Artykuł Biegowe “Kresowe Trail” i rowerowe “Maratony Kresowe” zapraszają do magicznego Tykocina. pochodzi z serwisu Podlaski Sport.

Reklama