Reklama

Bieg Pamięci Sybiru

Zapraszamy wraz z Muzeum Pamięci Sybiru do startu w Białymstoku w biegu stacjonarnym lub do wirtualnej formuły tego wyjątkowego wydarzenia.  

W Białymstoku   12 lutego na leśnej trasie  zmierzymy się z dystansem 5 km. Bieg odbędzie się wieczorową porą, po zmroku.

👉 Start będzie falowy – w grupach startowych po ok 150 osób!

👉 Do pierwszej fali zapraszamy najszybszych zawodników.

Po wyborze fali startowej nie będzie możliwości jej zmiany

  • Zwracamy uwagę na dwie akcje związane z Sybirakami

 a/ na numerach startowych można wybrać z listy, dla którego Sybiraka chcecie pobiec 12 lutego. Historię wybranych osób znajdziecie na naszej stronie www.

b/ na medalach możecie zamówić grawer z imieniem i nazwiskiem np swojej babci, a może dziadka lub kogokolwiek z rodziny lub bliskich Wam osób.

To wszystko w czasie rejestracji 

Oficjalny medal Biegu Pamięci Sybiru to wizerunek otwartej walizki z przedmiotami Sybiraków. Walizka, która posłużyła jako inspiracja do stworzenia medalu jest do obejrzenia na wystawie stałej w Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku. Rewers medalu to symboliczne tory i nazwa kolejnej miejscowości na drodze Sybiraków. W tym roku to Workuta.

Jeżeli wybierzesz edycję wirtualną, Twoje wyzwanie będzie polegało zupełnie na czymś innym. Możesz przebiec 5 km… a możesz pokonać znacznie dłuższy dystans. W zasadzie górnej granicy nie ma. 
Od Ciebie zależy: 
– gdzie chcesz przebiec swój dystans. Zdecydowanie zachęcamy, aby to był teren leśny – zgodnie z pierwotnym założeniem rozgrywania Biegu Pamięci Sybiru,
– kiedy chcesz przebiec swój bieg – ważne, żeby to było między 12, a 28 lutego 2022,
– w jakim tempie chcesz pokonać zakładany dystans. Możesz go przebiec, a możesz przebyć go marszem. Nie ma żadnych limitów czasowych, więc to Ty decydujesz jak chcesz to zrobić,
– jaki dystans chcesz przebiec! Pod warunkiem, że będzie to minimum 5 km – górnej granicy nie ma!

Info i grafika za: biegpamiecisybiru.pl

Artykuł Bieg Pamięci Sybiru pochodzi z serwisu Podlaski Sport.

Reklama