Reklama

Bieg dla Niepodległej

Ponad 1000 biegaczy wzięło udział w Biegu dla Niepodległej.   W tym roku oprócz głównego dystansu 10 km przygotowano też trasę   1918 m.   

–   Ten bieg jest wyjątkowy, bo mamy gości z całej Polski, co wcześniej  się nie zdarzało –  powiedział Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega – Przyjechało do nas ponad sto osób z Warszawy, Poznania, Krakowa. Trzymam kciuki za wszystkich, którzy staną na starcie, a debiutantom kibicuję szczególnie mocno

Każdy z biegaczy otrzymał pamiątkowy medal z wizerunkiem ważnej postaci historycznej. W tym roku jest to Ignacy Jan Paderewski. Tym, którzy jako pierwsi dobiegli do mety, medale wręczał marszałek Kosicki.
  

Na starci dystansu  1918 metrów – stanęło 300 osób. 700 osób wystartowało w biegu na 10 km.    Najmłodszy zawodnik liczył 8 lat, a najstarszy ponad 70.  

Zwycięzcą głównego dystansu  w tym roku został Damian Świerdzewski, który 10 km pokonał w 31 minut i 10 sekund. Natomiast trasę 1918 m najszybciej przebiegł Michał Dzienis  – zajęło mu to 6 minut i 49 sekund.

 Info za: Wrota Podlasia
fot.: Kamil Timoszuk
 

Artykuł Bieg dla Niepodległej pochodzi z serwisu Podlaski Sport.

Reklama