Reklama

Białystok wspiera WOŚP

W kolejną niedzielę (13 stycznia) odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miasto Białystok wspiera finansowo tę akcję, a prezydent Tadeusz Truskolaski przekazał białostockiemu sztabowi przedmiot na licytację.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to akcja pozyskiwania środków na wsparcie polskiej medycyny. Zbiórka funduszy odbywa się co roku w drugą niedzielę stycznia. Angażuje się w nią ponad 1,7 tys. sztabów w całej Polsce i na świecie oraz 120 tys. wolontariuszy.

Celem tegorocznego finału WOŚP jest zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Do szpitali mają trafić m.in. rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG, ultrasonografy, echokardiografy.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski przekazał na licytację srebrny medal wywalczony przez Jagiellonię Białystok w Ekstraklasie. W 2018 roku piłkarze zdobyli wicemistrzostwo Polski.

– Mam nadzieję, że ta akcja będzie cieszyła się dużą popularnością w naszym mieście, a białostoczanie wesprą najbardziej potrzebujące, wymagające opieki medycznej maluchy – mówi prezydent Tadeusz Truskolaski.

Na białostockiej scenie, 13 stycznia 2019 roku, wystąpią artyści reprezentujący bardzo różnorodne gatunki muzyczne. Na Rynku Kościuszki zagrają zespoły z Białegostoku, regionu i gwiazdy znane w Polsce. Wśród atrakcji znajdzie się m.in. 13. Bieg „Policz się z cukrzycą – Białystok”. Nie zabraknie tego, co od lat wyróżnia białostocki finał od reszty kraju – przejazdu specjalnego pociągu po „zapomnianej” trasie Czeremcha-Cisówka.

W akcję włączają się także instytucje kultury, kluby, kawiarnie, miejsca zabaw dla dzieci i lokalni przedsiębiorcy.

Reklama

Źródło Urząd Miejski Białystok