Reklama

Białystok w serialu !

Serial „Chyłka – Zaginięci” to pierwsza ekranizacja prozy Remigiusza Mroza. Bohaterką tej prawniczo-kryminalnej historii jest Joanna Chyłka grana przez Magdalenę Cielecką. W szóstym odcinku serialu, wyprodukowanego z myślą o platformie player, zobaczymy Białystok.

„Chyłka – Zaginięcie” to siedmioodcinkowyhistoria kryminalna opowiadająca o mecenas Joannie Chyłce, nie mającej sobie równych na sali sądowej. Jej inteligencja i doświadczenie zapewniają wygraną w każdej sprawie. Ciętym dowcipem i trafną ripostą potrafi wprowadzić w konsternację współpracowników i klientów. Wraz z nowym aplikantem Kordianem Oryńskim (Filip Pławiak) pojawia się kolejna sprawa, która będzie wymagała od prawników rozpoczęcia śledztwa dotyczącego zaginięcia małej dziewczynki.

– Cieszę się, że jako miasto wzięliśmy udział w tym projekcie. Mam nadzieję, że serial „Chyłka – Zaginięci” przyczyni się do promocji naszego miasta i budowania jego pozytywnego wizerunku – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

W październiku 2018 r. zdjęcia do serialu „Chyłka” były kręcone w Białymstoku, również z użyciem drona. Dzięki temu w produkcji zobaczymy m.in. Pałac Branickich, Sąd Apelacyjny, Rynek Kościuszki i Cerkiew Św. Ducha. Z ust aktorów grających główne role usłyszymy kilkakrotnie o Białymstoku, bo to właśnie nasze miasto jest jedną z lokalizacji wskazanych w scenariuszu, na podstawie którego toczy się intrygująca fabuła kryminalna.

Oprócz Magdaleny Cieleckiej w obsadzie serialu znaleźli się również Filip Pławiak, Katarzyna Warnke, Olga Bołądź, Michał Żurawski, Szymon Bobrowski, Jacek Koman, Jerzy Schejbal, Mirosław Baka, Artur Żmijewski, Piotr Głowacki, Piotr Stramowski, Mirosław Haniszewski, Piotr Żurawski oraz Jakub Gierszał.

Serial będzie można oglądać na platformie VOD player.pl od grudnia 2018 r. do marca 2019 r. Premierę telewizyjną zaplanowano na luty 2019 r. (do czerwca).

Źródło Urząd Miejski Białystok