Reklama

Białystok w programie „Green City”

Miasto Białystok i InPost dziś (27 września) rozpoczynają współpracę w ramach ogólnopolskiego programu partnerstw z samorządami „Green City”. List intencyjny w tej sprawie podpisali zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki i dyrektor biura ekspansji i rozstawień InPost Waldemar Brzoska.

Program wspiera rozwój polskich miast zgodnie z ideą „Smart city” – poprzez oferowanie mieszkańcom nowoczesnych usług, rozwój optymalnej i ekologicznej sieci paczkomatów, działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu.

– Zależy nam na wdrażaniu rozwiązań przekładających się na wzrost jakości życia i zadowolenia mieszkańców. Wpisuje się to w realizację idei „smart city”, która koncentruje się między innymi na ochronie środowiska. Dlatego jesteśmy zainteresowani programem „Green City” i współpracą przy realizacji tej inicjatywy. Mam nadzieję, że z efektów tej współpracy skorzystają przede wszystkim białostoczanie – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

– Dziś Białystok dołącza do grona miast, które łączą z nami siły w partnerskim programie „Green City”, by wspólnie działać na rzecz ochrony klimatu i poprawy komfortu życia mieszkańców. W tym celu zamierzamy między innymi kontynuować rozwój ekologicznych dostaw dla e-commerce oraz zapewniać optymalny i zrównoważony dostęp do sieci paczkomatów. Planujemy także między innymi nasadzenia roślin oczyszczających powietrze i udostępnianie ładowarek elektrycznych – zadeklarował dyrektor biura ekspansji i rozstawień InPost Waldemar Brzoska.

Program jest już realizowany we współpracy z takimi miastami, jak np. Częstochowa, Kielce, Kraków, Płock, Sopot czy Zielona Góra.

Projekt przewiduje między innymi montaż ładowarek elektrycznych przy paczkomatach, rozwój transportu przyjaznego środowisku, nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze. W pierwszej kolejności InPost zamierza wymienić swoją flotę na auta elektryczne. Działania, które Miasto podejmie wraz z InPost, mają poprawić komfort życia białostoczan i przyczynić się do ochrony środowiska. To będą działania według idei „zmiany globalne zaczynają się lokalnie”.

Agnieszka Błachowska

Źródło: Urząd Miejski Białystok

Reklama