Reklama

Białystok uczcił Narodowe Święto Niepodległości

Mieszkańcy Białegostoku wspólnie uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystość z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości odbyła się 11 listopada na Rynku Kościuszki, przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W czwartek (11 listopada) o godz. 12.30 na Rynku Kościuszki w Białymstoku rozpoczęły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość z udziałem wojska, władz miasta i województwa, parlamentarzystów, kombatantów i harcerzy była transmitowana w mediach społecznościowych Miasta (na Facebooku, Twitterze i YouTube).

Wydarzenie na Rynku Kościuszki poprzedziły nabożeństwa i uroczystościach religijne w intencji niepodległej ojczyzny – uroczysta liturgia w cerkwi przy ulicy Lipowej i msza w katedrze przy ulicy Kościelnej. Z kolei 12 listopada o godz. 12.00 zostanie odprawiona modlitwa w Domu Kultury Muzułmańskiej, a 14 listopada o godz. 10.00 – nabożeństwo w Kaplicy Ewangelicko-Augsburskiej.

Tradycyjnie Białystok przywitał rocznicę odzyskania niepodległości świątecznymi dekoracjami. Flagami były ozdobione nie tylko ulice i autobusy, ale także najważniejsze pomniki i świątynie oraz Cmentarz Wojskowy.

Anna Kowalska

Źródło: Urząd Miejski Białystok

Reklama