Reklama

Białystok gospodarzem I Grand Prix Polski seniorów w tenisie stołowym!

W dniach 23-25 września na dużej hali Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku odbędzie się I Grand Prix Polski seniorów i seniorek. W turnieju zagra około 200 najlepszych zawodników i zawodniczek z całego kraju. 

Zmagania tenisistów stołowych rozpoczną się piątkowym turniejem eliminacyjnym, który będzie ostatnią szansą na zakwalifikowanie się do turnieju głównego dla tych, którzy nie dostali się na listę startową z rankingu lub awansując z Grand Prix Województwa. W sobotę wystartuje turniej główny – zaczniemy od fazy grupowej, ale jeszcze tego samego dnia najlepsi zawodnicy ze swoich grup rozegrają pojedynki w fazie pucharowej. W niedzielę od godziny 9:00 ruszy ostatni etap zmagań, a na 13:30 przewidziana jest dekoracja i uroczyste zakończenie. 

„Pierwsze Grand Prix Polski seniorów to kolejny ogólnopolski turniej, który organizujemy w Białymstoku. W przeszłości przygotowywaliśmy już wiele zawodów tej rangi, między innymi Mistrzostwa Polski młodzików, kadetów, juniorów, seniorów oraz weteranów. Grand Prix Polski to zawody, na które zjeżdża się cała krajowa czołówka tenisistów. W każdym sezonie rozgrywane są trzy takie turnieje. Zawodnicy zbierają na nich punkty rankingowe, które decydują później o rozstawieniu na Mistrzostwach Polski. Cały schemat organizacji takiego wydarzenia jest nam świetnie znany, jestem pewien, że wszystko przebiegać będzie sprawnie. Liczę na dobrą frekwencję kibiców – Grand Prix Polski to świetna okazja na obejrzenie na żywo tenisa stołowego na bardzo wysokim poziomie. W zawodach wystartują też zawodnicy Dojlid, chociaż nie wszyscy. Z superligowej drużyny pewni jesteśmy startu Kamila Zdzienickiego, który wygrał w ubiegłą niedzielę Grand Prix Województwa uzyskując tym samym awans. Tomek Lewandowski mówił, że skupia się przede wszystkim na rozgrywkach ligowych, nie jest jeszcze pewne, czy zagra w turnieju. Patry Zatówka leczy kontuzję, a Daniel Górak przebywa aktualnie w Stanach Zjednoczonych, więc ich niestety nie zobaczymy w najbliższy weekend. Jeżeli chodzi o dziewczyny, to na ten moment do turnieju głównego zakwalifikowała się jedynie Karolina Hołda, która podobnie jak Kamil Zdzienicki wygrała turniej wojewódzki. Mam jednak nadzieję, że pozostałym dziewczynom uda się zakwalifikować z piątkowych eliminacji. Swoich sił spróbuje prawie cała kobieca kadra Dojlid: Zuzia Borek, Kamila Gryko, Julka Jackowska, Michalina Górska, Gabrysia Dyszkiewicz, Ania Pacelt, Julka Skwarek i Kinga Teodorczuk. Życzę wszystkim zawodnikom i zawodniczkom powodzenia i zapraszam serdecznie wszystkich kibiców i sympatyków tenisa stołowego na halę Zespołu Szkół Rolniczych już w ten weekend.” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim.

I Grand Prix Polski seniorów w tenisie stołowym – komunikat organizacyjny
I Grand Prix Polski seniorów w tenisie stołowym – program minutowy
I Grand Prix Polski seniorów w tenisie stołowym – kwalifikacje dodatkowe mężczyzn
I Grand Prix Polski seniorów w tenisie stołowym – kwalifikacje dodatkowe kobiet

Artykuł Białystok gospodarzem I Grand Prix Polski seniorów w tenisie stołowym! pochodzi z serwisu Podlaski Sport.

Reklama

Reklama