Reklama

Białystok doceniony za wspieranie tenisa stołowego

23 stycznia w Warszawie odbyła się Diamentowa Gala Tenisa Stołowego. Oprócz nagród dla najlepszych tenisistów i trenerów wyróżnienia dostały instytucje i firmy wspierające tę dyscyplinę sportową. Tytuł Diamentowego Partnera 2018 Lotto Superligi Tenisa Stołowego otrzymało Miasto Białystok. Na trzecim miejscu w klasyfikacji indywidualnej znalazł się zawodnik UKS Dojlidy Białystok.

– Białystok już na stałe zagościł w tej dyscyplinie sportowej i zajmuje w niej ważne miejsce – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Cieszę się, że nasze miasto przyczynia się do rozwoju tenisa stołowegoa nasi zawodnicy godnie reprezentują i promują Białystok podczas rywalizacji w najwyższej klasie.

Podczas wczorajszej gali, która odbyła się w Warszawie, najlepsi tenisiści i trenerzy otrzymali „Diamentowe Rakietki”. Wśród liderów w kategorii „Polski zawodnik Lotto Superligi” na trzeciej pozycji znalazł się zawodnik UKS Dojlidy Białystok, Wang Zeng Yi. W tej klasyfikacji przed nim znaleźli się Paweł Fertikowski z Dekorglass Działdowo (2. miejsce) i Patryk Chojnowski z Unii AZS AWFIS Gdańsk (1. miejsce).

Statuetki trafiły też do instytucji i firm, które w 2018 r. przyczyniły się do popularyzacji i rozwoju tenisa stołowego w Polsce i na świecie. W gronie nagrodzonych mecenasów tego sportu znalazło się nasze miasto.

Źródło Urząd Miejski Białystok