Reklama

Białostoczanie i białostoczanki mówią o swoich potrzebach

Troska o zieleń i zabytki, nowe miejsca do wyczynowej jazdy na rowerze, utwardzanie dróg osiedlowych, uregulowanie gospodarki wodnej, kwestie walki z używkami wśród młodzieży i potrzeba wsparcia psychologicznego dla mieszkańców Białegostoku – to tematy poruszane przez białostoczan podczas spotkań  z prezydentem miasta pn. „Porozmawiajmy o Białymstoku. Stwórzmy razem mapę potrzeb” .

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski spotkał się już z mieszkańcami pięciu białostockich osiedli. Na każde spotkanie przychodzi nawet kilkadziesiąt osób. Każdy ma możliwość zadania pytania, zgłoszenia potrzeby czy podzielenia się opinią o Białymstoku.

– Te spotkania, które mamy za sobą, pokazują, że mieszkańcy Białegostoku potrzebowali kontaktu w takiej formule – mówi prezydent Tadeusz Truskolaski. – Potrzebowałem ich także ja, by usłyszeć wprost od białostoczanek i białostoczan, czego najbardziej potrzebują. Chcę ich postulaty zrealizować, oczywiście w miarę możliwości finansowych i prawnych.

Od poniedziałku (13 maja) przez dwa tygodnie dostępna jest także ankieta, której wyniki mają wskazać, jak mieszkańcy oceniają m.in. bezpieczeństwo, komunikację miejską, czystość, zieleń, stan dróg i wiele innych obszarów. Pytania dotyczą także konkretnych potrzeb i projektów, które powinny zostać zrealizowane.  Ankieta w formie papierowej dostępna jest podczas spotkań z mieszkańcami oraz w budynkach Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej 1 oraz Branickiego 3/5. Od 13 do 26 maja ankietę można wypełnić także online na stronie Miasta.

– Przeanalizujemy postulaty mieszkańców, a efekt tej analizy będzie jednym z najważniejszych elementów branych pod uwagę w pracach nad budżetem miasta – dodaje prezydent Tadeusz Truskolaski.

Jednocześnie prezydent zapowiedział monitoring i przekazanie mieszkańcom sprawozdania z tego, co uda się zrealizować, a wcześniej  wprowadzić do budżetu miasta.

– Bardzo się cieszę, że te spotkania się odbywają – mówi Bartek „Papież” Obukowicz, wielokrotny mistrz Polski w kategorii Dirt Jumping, który opiekuje się i zarządza Dirt Węglowa w Białymstoku– Dzięki nim prezydent Białegostoku i radni miejscy usłyszeli o tym, ile dobrego dzieje się na Dirt Węglowa. Myślę też, że teraz będzie nam łatwiej wspólnie realizować kolejne projekty, które rozwijają pasje młodych białostoczan i trzymają ich z dala od komputerów.

Bartek Obukowicz wraz grupą pasjonatów tworzy na Węglowej wyjątkowe miejsce. Dirt Park Węglowa to miejsce do  bezpiecznego uprawiania kolarstwa grawitacyjnego czy dirt jumpingu.

Miasto Białystok zaprasza na kolejne spotkania:

21 maja, wtorek

  • 18.00-19.00, Szkoła Podstawowa nr 50 im. św. Jadwigi Królowej Polski, Kazimierza Pułaskiego 96

22 maja, środa

  • 17.30-18.30, Szkoła Podstawowa nr 52 w Białymstoku, Dojlidy Górne 48
  • 19.00-20.00, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Staszica z Oddziałami Integracyjnymi, Henryka Sienkiewicza 57

23 maja, czwartek

  • 17.30-18.30, Szkoła Podstawowa nr 12 im. Zygmunta Glogera, Komisji Edukacji Narodowej 1
  • 19.00-20.00, XIV Liceum Ogólnokształcące im. Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku, Upalna 26.

Urszula Boublej

A3 cz. II.jpg

Źródło: Miasto Białystok

Reklama

Reklama