Reklama

Białostocki SoftwareHut wyróżniony Gazelą Biznesu

Białostocka firma programistyczna została wyróżniona w ogólnopolskim rankingu Gazele Biznesu. SoftwareHut jest na pierwszym miejscu w województwie podlaskim w kategorii Media i telekomunikacja. Spółka jest częścią notowanej na NewConnect grupy kapitałowej TenderHut, która ostatnio zdobyła tytuł Podlaskiej Marki 2020 w kategorii Biznes.

Gazele Biznesu to najstarszy, najbardziej wiarygodny ranking firm w Polsce. Zestawienie publikowane jest od 2000 roku. Ranking bazuje na kryteriach opartych o wyniki finansowe spółek. Obecność w rankingu oznacza, że firma należy do elity firm, nie tylko dynamicznie się rozwija, ale jest także transparentna. – SoftwareHut na stałe wpisał się w krajobraz podlaskiego biznesu współtworząc tak zwaną Białostocką Puszczę Krzemową. Szczególnie cieszy nas wyróżnienie na Podlasiu. Wiemy, że to zasługa właśnie tu pracujących programistów SoftwareHut – mówi Robert Strzelecki Prezes Zarządu Grupy TenderHut S.A.

– Nasi programiści realizują projekty dla największych korporacji na świecie, ale chcą żyć i pracować właśnie tu, na Podlasiu. Razem tworzymy zespół, który osiąga świetne wyniki, czego wyrazem jest właśnie to wyróżnienie – mówi Mateusz Andrzejewski, CTO TenderHut.

SoftwareHut działa w Białymstoku od 2015 roku zatrudniając kilkuset programistów. Spółka jest częścią technologicznej grupy kapitałowej stanowiąc jej zaplecze programistyczne. Sama grupa TenderHut działa w trzech liniach biznesowych: outsourcing, wdrażanie systemów laboratoryjnych oraz venture building. W obszarze outsourcingu spółka rozbudowuje i umacnia swoją pozycję poprzez wyróżnioną spółkę SoftwareHut (systemy IT) a także, ExtraHut (UI/UX/design), ProtectHut (cyberbezpieczeństwo) oraz LegalHut (doradztwo prawne dla sektora IT). Sektor laboratoryjny reprezentowany jest przez spółki zależne Solution4Labs (wdrożenia LIMS) i Holo4Labs (Mixed Reality w laboratoriach). W sektorze venture building spółka rozwija startupy z sektora PropTech/WorkTech – Zonifero, MedTech – Holo4Med i EduTech – Grow Uperion.

Reklama