Reklama

Białostocka społeczność IT wygrillowała technologię.

Firma SoftServe zaprosiła pasjonatów nowych technologii na wspólną ucztę

Uczestnicy Grill IT Out wzięli udział w warsztatach oraz prezentacjach merytorycznych prowadzonych przez ekspertów z zakresu Data Science, języka programowania Python oraz zarządzania projektami. Wszystko to połączone z przestrzenią na networking i wymianę wiedzy. Do tego grill przygotowany przez lokalną restaurację Sztuka Mięsa oraz kreatywna przestrzeń dla najmłodszych.

W wydarzeniu uczestniczyło ponad 100 osób – specjalistów IT, pracowników lokalnych firm, członków społeczności technologicznych oraz entuzjastów nowych technologii.

Zainteresowanie wydarzeniem przekroczyło nasze oczekiwania. Podczas prelekcji merytorycznych sale były pełne. Gościliśmy zarówno deweloperów, jak i managerów czy analityków biznesowych. Otworzyliśmy swoje drzwi nie tylko po to, żeby osoby zainteresowane pracą w naszej firmie miały okazję nas poznać. Chcemy integrować lokalną społeczność IT w Białymstoku, a także wzmacniać wymianę wiedzy oraz doświadczeń w tej niezwykle innowacyjnej i wymagającej branży – mówi Paweł Łopatka, Dyrektor Zarządzający SoftServe Poland.

Prezentacje merytoryczne dla specjalistów IT

Wydarzenie Grill IT Out zostało podzielone na dwa bloki merytoryczne.

Podczas pierwszej, technologicznej części spotkania, Maciej Januszewski, Python Software Engineer w SoftServe Poland, zapoznał uczestników z tematem przetwarzania dokumentów PDF z wykorzystaniem języka Python. Zwrócił uwagę na szybkość oraz wydajność najpopularniejszych bibliotek, aby ocenić, z których z nich warto korzystać w codziennej pracy.

Z kolei Mateusz Choiński, Data Scientist w SoftServe Poland, wprowadził gości w świat sztucznych sieci neuronowych – przedstawiając, jak wyuczona sieć rozpoznaje obiekty na obrazach oraz jak powinniśmy interpretować wyniki przez nią zwrócone.

Drugi z bloków merytorycznych został poświęcony tematyce zarządzania projektami. Podczas warsztatu Karoliny Jurak, Project Coordinator w SoftServe Poland, uczestnicy przeszli przez pierwsze dwa etapy Design Sprint by Google Ventures – narzędzia do walidacji hipotez w procesie tworzenia produktów i projektów.

Na koniec Vitaliy Dutka, Senior Project Manager z biura SoftServe we Lwowie, opowiedział, jak przygotować efektywną ofertę sprzedaży i przedsprzedaży, odpowiednio zdefiniować potrzeby klienta, czy właściwie określić własne możliwości i zasoby.