Reklama

Białostocka premiera filmu Miłość i Miłosierdzie

Białostocka premiera filmu pt. „Miłość i Miłosierdzie” w reżyserii Michała Kondrata odbędzie się 28 marca 2019 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Film to fabularyzowany dokument o bożym miłosierdziu i o pełnym wiary życiu siostry Faustyny Kowalskiej, której ukazał się Jezus Chrystus. Produkcja przedstawia nieznane wcześniej fakty dotyczące obrazu Jezusa Miłosiernego i ujawnione niedawno dokumenty, które dają nowy wgląd w kwestię bożego miłosierdzia. Między innymi wykorzystuje nieznane dotychczas listy bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, od lutego 2016 roku patrona naszego miasta.

Reżyserem filmu „Miłość i Miłosierdzie” jest Michał Kondrat, z wykształcenia ekonomista, z zamiłowania reżyser i producent. W filmie zagrali znani polscy aktorzy, m.in. Kamila Kamińska, Maciej Małysa, Janusz Chabior. Tłem wydarzeń są m.in. plenery z Białegostoku. Produkcję wsparło Miasto Białystok kwotą 60 tys. zł. Honorowy patronat nad premierą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

„Miłość i Miłosierdzie” to kolejny film, który został zrealizowany przy wsparciu Miasta. Jednym z najnowszych na ekranach TV jest „Chyłka”. Ponadto w styczniu 2019 r. odbyła się białostocka premiera filmu „Władcy przygód. Stąd do Oblivio”, również dofinansowanego przez Miasto. W ramach Białostockiego Funduszu Filmowego wsparcie otrzymały też takie filmy fabularne i dokumentalne, jak „Czarna Dama”, „17 dni, które zdecydowały o Polsce”, „Koncert na dwoje” i „Beginning”.

Źródło Urząd Miejski Białystok