Reklama

Białostocka Noc Muzeów

Chcesz zobaczyć XVIII-wieczny zegar czy zwiedzić piwnice Pałacu Branickich? Uczestniczyć w interaktywnych zajęciach czy obejrzeć z bliska sprzęt wojskowy? W sobotę (18 maja) wybierz się na Noc Muzeów w Białymstoku. Miejskie placówki kultury oraz inne instytucje przygotowały bogaty program wydarzeń.

Noc Muzeów co roku przyciąga do białostockich muzeów, galerii i innych placówek tłumy białostoczan. Do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 20 podmiotów: miejskie i wojewódzkie instytucje kultury, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe.

Na Noc Muzeów zapraszają m.in. Białostocki Teatr Lalek, Białostocki Ośrodek Kultury, Galeria im. Sleńdzińskich, Muzeum Wojska w Białymstoku, Muzeum Pamięci Sybiru. Swoje propozycje przygotował także Uniwersytet Medyczny czy Uniwersytet w Białymstoku.

– Jak co roku nie zabraknie interesujących wydarzeń i atrakcji. Warto z nich skorzystać i w Noc Muzeów wybrać się na bezpłatne zwiedzanie – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

W sobotę (18 maja) można m.in. zwiedzić Piwnicę Lalek, obejrzeć liczne wystawy w BOK-CLZ czy wyruszyć w podróż zabytkowym autobusem z Klubem Miłośników Komunikacji Miejskiej. Inne propozycje to np. plenerowa wystawa sprzętu oraz pokazy gotowania na żywo przed Muzeum Wojska. Nie zabraknie także wydarzeń muzycznych (np. koncert Harriet Zoe Pittard) i teatralnych (spektakl „Kamienica” – obowiązują wejściówki).

Białostoczanie mogą również zwiedzić piwnice Pałacu Branickich, zobaczyć XVIII-wieczny zegar na bramie pałacowej oraz odwiedzić Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. Można także wybrać się na wieżę kościoła pw. Św. Rocha przy ul. ks. A. Abramowicza oraz na dach Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej, aby obejrzeć panoramę naszego miasta nocą.

Szczegółowy program Nocy Muzeów jest dostępny w załączniku.

Kamila Bogacewicz

Źródło: Urząd Miejski Białystok