Bezrękawniki — dlaczego warto w nich chodzić?

Jednym z trendów, który powrócił do modowych łask, w szczególności u kobiet stały się bezrękawniki, czyli świetna odzież wierzchnia na okres przejściowy. Zapewniają one potrzebne ciepło w czasie przejścia z jesieni w zimę oraz w trakcie wczesnej wiosny i z tego powodu wiele kobiet się nimi zainteresowało. Dlaczego warto w nich chodzić?

Kobiece bezrękawniki — jak je nosić, dlaczego warto na nie postawić

Jeszcze jakiś czas temu bezrękawniki nie cieszyły się wielką popularnością wśród kobiet i na ulicach można było głównie spotkać mężczyzn, którzy je nosili. To zmieniło się w 2022 roku, gdy bezrękawniki oficjalnie wróciły do łask i kobiety zaczęły je bardzo chętnie ubierać. Wynika to z wielu rzeczy, przede wszystkim są one praktyczne. Zapewniają bowiem wystarczająco dużo ciepła w okresie przejściowym, gdy robi się nieco zimniej lub pogoda dopiero się ociepla, jednocześnie nie doprowadzając do przegrzania ciała.

Jak więc nosić takie bezrękawniki damskie? Wszystko zależy od typu, czy też koloru bezrękawnika. W trakcie 2022 roku pojawiło się całe mnóstwo propozycji w tym zakresie, które można będzie wykorzystać na przykład wczesną wiosną 2023 roku, gdy zrobi się nieco cieplej, lecz nie na tyle, by na dobre zrezygnować z odzieży wierzchniej.

Bardzo popularne są na przykład bezrękawniki damskie w mocnych, czasem wręcz neonowych kolorach. Są one kobiece i zwracają na siebie uwagę i sprawiają, że zwyczajna zimowa stylizacja oparta na stonowanych kolorach staje się znacznie żywsza oraz ciekawsza w tych dość szarych miesiącach.

Reklama

Dobierając odpowiednią stylizację do bezrękawnika, trzeba też pamiętać, by była ona praktyczna i faktycznie było nam ciepło. W wypadku zimniejszych dni dobrze jest ubrać ciepły sweter, czy też wygodną bluzę, która odpowiednio ogrzeje ręce. W cieplejsze dni równie dobrze sprawdzić się może odpowiednio dobrany longsleeve.

Kamizelki dla mężczyzn — dlaczego warto je nosić?

Dobra kamizelka, czyli właśnie bezrękawnik to także jeden z ulubionych elementów odzieży w chłodniejsze dni u mężczyzn. Uwielbiają oni swobodę, którą zapewnia taki bezrękawnik, jednocześnie zapewniając wystarczająco dużo ciepła, by czuć się komfortowo w chłodniejsze dni.

U mężczyzn najlepiej sprawdzą się kamizelki w bardziej stonowanych kolorach. Popularne są one w kolorze granatowym, czy też brązowym lub grafitowym. Można je dopasować do eleganckich spodni jeansowych w ciemniejszym kolorze, bez przetarć, które będą występować w połączeniu z lekkim swetrem, czy też elegancką bluzą w ten sposób sprawiając, iż będzie to stylizacja jednocześnie elegancka i wygodna.

Bezrękawnik męski to także świetny wybór w połączeniu z klasyczną, kraciastą koszulą, która będzie wystarczająco ciepła w okresie przejściowym. Kamizelka przyda się również w luźniejszych stylizacjach opartych o dresy. Wtedy wystarczy pasująca kolorystycznie puchowa kamizelka, która pozwoli mężczyźnie poruszać się w jego ulubionych dresach, które nie krępują jego ruchów, bez martwienia się o zbyt niską temperaturę. 

Reklama