BEZPIECZNIE NA JEDNOŚLADZIE

Bezpiecznie na jednośladzie

Data publikacji 03.08.2020

Suwalscy policjanci, dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, zwracali szczególną uwagę na rowerzystów i motocyklistów.

Piękna, słoneczna pogoda zachęca miłośników jednośladów do korzystania z długo wyczekiwanego sezonu. Suwalscy policjanci, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców oraz odwiedzających nas turystów, zwracali podczas weekendu szczególną uwagę na rowerzystów i motocyklistów oraz wykroczenia popełniane przez tą grupę uczestników ruchu drogowego. Celem akcji było zwiększenie bezpieczeństwa kierujących jednośladami, którzy nie posiadają poduszek powietrznych, ani pasów bezpieczeństwa. Przy zderzeniu się z innym pojazdem są oni narażeni na duże niebezpieczeństwo. Mundurowych można było zobaczyć przede wszystkim w okolicy przejść dla pieszych oraz chodników, gdzie zdarzało się „zgrzeszyć” niektórym cyklistom.

O ostrożnej jeździe mundurowi przypominali także kierowcom samochodów. W przypadku zbliżania się do przejazdu dla rowerów powinni zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście, znajdującemu się na takim przejeździe.

Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

Pamiętajmy o bezpiecznej jeździe oraz przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku oraz o wzajemnej życzliwości i kulturze jazdy.

Źródło: Policja Podlaska

Reklama