Bezpieczne suszenie włosów – jaką suszarkę Dyson wybrać?

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że do suszenia włosów warto podchodzić z uwagą, by fryzura zawsze wspaniale się prezentowała. Odpowiedni rytuał suszenia nie tylko pozbawi włosy wilgoci, ale przede wszystkim – pomoże zadbać o ich zdrowie. Coraz częściej suszenie włosów jest też elementem układania fryzury. Najnowsze trendy wskazują, że w modzie dominują fryzury miękkie i naturalne, do przygotowania których nie są potrzebne tony lakieru lub kolejne warstwy kremów modelujących. Przeciwnie – to, na czym skupiają się najlepsi fryzjerzy, a za nimi – wszyscy dbający o wygląd fryzury, to przede wszystkim zdrowie włosów.

Jak o nie zadbać i dlaczego warto starannie wybrać model suszarki do włosów? Odpowiadamy w tym artykule!

Przede wszystkim zdrowie – jak zadbać o włosy?

Na temat dbania o zdrowie włosów można napisać książkę. To złożone zagadnienie, które obejmuje wiele aspektów – od odpowiedniego odżywiania po stylizację. Do niedawna temat fryzury rozpatrywany był głównie przez pryzmat estetyczny. Dzisiaj świadomość się zmienia i coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że zdrowe, zadbane, błyszczące włosy to jeden z elementów dbania o zdrowie i jego oznaka. Nic więc dziwnego, że lektura poradników na temat pielęgnacji włosów jest bardzo popularna – podobnie jak wdrażanie jej zaleceń.

Oprócz doboru odpowiednich kosmetyków, w zależności od rodzaju włosów, warto pamiętać o diecie na co dzień, jak również o przyjmowaniu suplementów, jeśli mamy wskazania lekarskie. Może zdarzyć się bowiem, że po przebytych infekcjach, w wyniku stresu lub zmęczenia, włosy są osłabione, matowe, wypadające – wtedy jak najbardziej wskazana jest konsultacja ze specjalistą.

Bezpieczne suszenie włosów – o czym pamiętać?

Jednym z najważniejszych elementów bezpiecznego suszenia włosów jest wybór odpowiedniej suszarki. Korzystanie ze sprzętów starego typu może niszczyć i wysuszać włosy, bo wówczas nie stosowano zaawansowanych systemów ochronnych, jak ma miejsce to w tej chwili. Bez wątpienia, jednym z najnowocześniejszych sprzętów są suszarki Dyson. Swoją popularność zawdzięczają nie tylko szerokiej gamie możliwości stylizacji włosów, ale przede wszystkim – trosce o bezpieczeństwo podczas suszenia.

Suszenie włosów za pomocą suszarki ma znaczenie nie tylko zimą – to nawyk, który nie powinna być zależna od pory roku. Częstym błędem jest chodzenie spać z mokrymi włosami, w oczekiwaniu, że wyschną przez noc. Może to bowiem prowadzić do podrażnień, suchości, swędzenia. Znacznie lepiej najpierw wysuszyć włosy przy pomocy odpowiedniego urządzenia.

Jak wybrać dobrą suszarkę? Polecane modele Dyson

Dyson to suszarka, która stała się synonimem świadomej, starannej pielęgnacji i bezpiecznego suszenia włosów. Dlaczego? To model stworzony tak, by dokładnie suszyć włosy, bez konieczności osiągania nadmiernej temperatury. Warto również podkreślić, że to suszarka, która zaprojektowana została z myślą o różnych rodzajach włosów. Dzięki magnetycznym, wymiennym nakładkom, możemy skorzystać z:

  • końcówki do włosów puszących się i niesfornych,
  • koncentratora do stylizacji,
  • dyfuzora,
  • końcówki do delikatnego suszenia,
  • grzebienia z szerokimi zębami.
  • Gwarantuje to odpowiednie dobranie sposobu korzystania z suszarki, w zależności od potrzeb. W przeciwieństwie do innych suszarek, Dyson mierzy temperaturę powietrza ponad 40 razy na sekundę, bieżąco ją regulując – nie ma więc mowy o ryzyku zniszczenia włosów przez nadmierne ich ogrzewanie.
  • Jaki model suszarki Dyson wybrać? Warta uwagi jest limitowana edycja prezentowa Dyson Supersonic w kolorze niebieski-różowe złoto. Otrzymujemy ją w zestawie z etui zaprojektowanym przez Dyson.

Możemy też sięgnąć po DYSON HD07 Supersonic w innych kolorach – od czarnego, przez czerwony po stalowy idący w parze z fuksją. To nie tylko dopracowane urządzenie do suszenia włosów, ale też sprzęt odznaczający się zachwycającym designem.

Suszarki Dyson w sklepie MediaMarkt to murowane hity, jeśli chodzi o akcesoria do pielęgnacji włosów. Świetnie sprawdzą się jako prezent – także dla