Reklama

Bezpieczna jazda z WORD-em po raz czwarty

Kilkanaście godzin ćwiczeń praktycznych na placu manewrowym ośrodka przy Wiewiórczej i na Torze Wschodzący Białystok było znakomitą okazją do podniesienia swoich umiejętności i zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na drogach miasta i województwa.

– Wiele lat jestem kierowcą, a tyle nowości. Zajęcia praktyczne to niepowtarzalna szansa, żeby się dowiedzieć, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach drogowych – mówił jeden z uczestników.

Kierowcy pojazdów osobowych szkolili się pod okiem instruktorów doskonalenia techniki jazdy, ucząc się m.in.: jak prawidłowo przygotować auto do jazdy, jak radzić sobie w sytuacji poślizgu, hamować na mokrej nawierzchni, omijając przeszkodę, a także jak jeździć ekologicznie i wybierać optymalny tor jazdy.

Motocykliści ćwiczyli przede wszystkim technikę prowadzenia pojazdu na ograniczonej powierzchni, jazdy na zakręcie oraz hamowania awaryjnego i hamowania ze zmianą kierunku jazdy.

***

Weekend Bezpiecznej Jazdy to cykliczna impreza edukacyjna organizowana przez WORD Białystok od 2019 r. Są to darmowe warsztaty jazdy dla kierowców, w ramach których, pod okiem instruktorów doskonalenia techniki jazdy, uczą się oni radzenia sobie w niebezpiecznych sytuacjach drogowych oraz poznają praktyczne zasady bezpiecznej jazdy. Kolejne warsztaty odbędą się wiosną przyszłego roku.

źródło i fot.: WORD Białystok
oprac.: Anna Augustynowicz

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama