Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego pod okiem podlaskich policjantów

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego pod okiem podlaskich policjantów

Data publikacji 13.05.2022

Wczoraj podlascy policjanci drogówki szczególnie egzekwowali przestrzeganie przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze zwracali również uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Genezą każdych policyjnych akcji drogówki jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczególnie narażeni na skutki zdarzeń są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli użytkownicy dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni w przypadku zderzenia z autem. Są to piesi, rowerzyści, kierowcy hulajnóg, w tym elektrycznych, urządzeń transportu osobistego czy urządzeń wspomagający ruch.

Wczoraj blisko dwustu policjantów z drogówki większym niż zwykle nadzorem objęło odcinki dróg, skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, w których ryzyko powstania wypadku jest największe. Funkcjonariusze ujawnili 1260 wykroczeń z czego 740 popełnili kierowcy samochodów, a 390 piesi. Policjanci zatrzymali także 8 kierowców po alkoholu. W 8 przypadkach kierowcy musieli pożegnać się z prawem jazdy z uwagi na zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym. Podlascy policjanci kontrolując prędkość na drogach województwa podlaskiego skupili się głównie na rejonach przejść dla pieszych. To właśnie przy przejściach policjanci ujawnili 400 przekroczeń prędkości. W blisko 400 przypadkach policjanci musieli także interweniować wobec pieszych nieprzestrzegających przepisów ruchu drogowego. W 89 przypadkach piesi zostali ukarani mandatami, a w blisko 300 przypadkach pouczeni.

Komenda Miejska Policji w Białymstoku

Komenda Miejska Policji w Łomży

Komenda Miejska Policji w Suwałkach

Komenda Powiatowa Policji w Kolnie

Komenda Powiatowa Policji w Wysokiem Mazowieckiem

Źródło: Podlaska Policja

Reklama