Reklama

Beksiński Multimedia Exhibition EtnoNurty w Podlaskim Instytucie Kultury Solidarni z Ukrainą – koncert w Spodkach

Beksiński Multimedia Exhibition to wystawa multimedialna składająca się z pokazu przekroju twórczości Beksińskiego prezentowanego na wielkoformatowych ekranach. Pokaz połączony jest z muzyką i narracją, a także archiwalnymi wypowiedziami artysty. W 30. minutowym widowisku prezentowana jest wybrana twórczość mistrza z dziedziny fotografii i malarstwa. W tle pokazana została postać artysty wypowiadającego się na temat: sztuki, filozofii, podejścia do twórczości. Wystawę uzupełnia ekspozycja: fotografii, fotomontaży oraz grafik komputerowych.

Integralną częścią wystawy jest również strefa Virtual Reality, gdzie za pomocą okularów VR widz może wejść „do środka obrazów” Beksińskiego i znaleźć się wewnątrz świata namalowanego przez mistrza. Kolejną atrakcją wystawy są obrazy w 3D (stereoskopia). Dzieła artysty można będzie zobaczyć, zakładając odpowiednie okulary. Całość składa się na niezwykle ciekawą i ekscytującą wystawę, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom odbiorców sztuki poprzez pobudzenie wielu zmysłów.

Zdzisław Beksiński jako jeden z najwybitniejszych Polskich malarzy współczesnych zasługuje jako pierwszy na zaprezentowanie swojej twórczości w sposób nowoczesny i nowatorski. Tworząc ten projekt Fundacja Beksiński kontynuuje niejako myśl twórczą samego Beksińskiego, dla którego wykorzystywanie nowych technologii na potrzeby sztuki było rzeczą naturalną.

Szczegółowe informacje dotyczące wstępu na wystawę i biletów dostępne są na stronie PIK.

Organizatorami są: Województwo Podlaskie, Fundacja Beksiński we współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku oraz Podlaskim Instytutem Kultury w Białymstoku.

źródło i fot.: PIK
oprac.: Anna Augustynowicz

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama