BAS przegrywa na wyjeździe

Genialne siatkarskie widowisko okraszone punktem z liderem rozgrywek. Po pełnym dramaturgii meczu, ulegliśmy drużynie Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3.

Względem poprzedniego spotkania trener Krzysztof Andrzejewski dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie. Macieja Janikowskiego zastąpił Maciej Naliwajko, zaś Bartłomieja Wójcika Viachaslau Shmat.

Dzięki fantastycznym zagrywkom Jędrzeja Gossa na początku meczu, objęliśmy prowadzenie 6:3. Goście dość szybko wyrównali, a remisowy rezultat utrzymywał się przez następne minuty. Dopiero serwis Krzysztofa Gibka sprawił nam mnóstwo problemów, przez co Exact Systems Norwid wyszedł na prowadzenie 19:15. Próbowaliśmy gonić rywala, lecz na nic się to zdało. Przegraliśmy partię 22:25.

,
Drugiego seta rozpoczęliśmy od prowadzenia 6:3, a chwilę później powiększyliśmy swoją przewagę do pięciu oczek. W kolejnych akcjach graliśmy jak z nut i jedynie powiększaliśmy nasze prowadzenie. W fantastycznym stylu wygraliśmy seta 25:14.

Na początku trzeciej partii, goście wrócili do lepszej gry. Nasi rywale utrzymywali dwa/trzy punkty przewagi, lecz przy zagrywce Viachaslaua Shmata wyrównaliśmy stan rywalizacji. Następnie pokazaliśmy siatkówkę w najlepszym możliwym wydaniu. ZDOBYLIŚMY 10 PUNKTÓW Z RZĘDU! Po niesamowitej serii przy zagrywce Jędrzeja Gossa i dobrej końcówce partii, wygraliśmy seta 25:14.

Dwie wygrane partie 25:14 z liderem? Całkiem nieźle.
W czwartej odsłonie rywalizacji goście dość szybko objęli 5-punktowe prowadzenie. Dzięki kolejnym seriom przy własnej zagrywce zmniejszaliśmy stratę do rywala. Siatkarze z Częstochowy chcieli jednak zmazać plamę po dwóch ostatnich setach i nie dawali za wygraną. Ostatecznie to rywale triumfowali w partii 25:20.

Początek tie-breaka ułożył się po myśli rywala. Wydawało się, że straty z początku partii będą zbyt kosztowne, lecz po cudownej akcji z naszej strony, przewaga częstochowian zmalała do jednego oczka. Rywale wytrzymali jednak próbę nerwów i wygrali seta 15:13. Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek mamy dziewięć punktów przewagi nad strefą spadkową i siedem oczek straty do ósmego miejsca.

W kolejnej kolejce czeka nas daleki, a zarazem niezwykle ważny w kontekście ewentualnej walki o fazę play-off wyjazd do Głogowa na mecz z tamtejszym SPS Chrobrym. Nasza strata do głogowian to na ten moment pięć oczek.
W pierwszym starciu dość gładko pokonaliśmy ekipę SPS Chrobrego 3:0, lecz zespół z województwa dolnośląskiego zdecydowanie lepiej spisuje się w meczach rozgrywanych we własnej hali. Spotkanie zaplanowano na następną sobotę, godzinę 18:00.

BAS Białystok vs Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3 (22:25, 25:14, 25:14, 20:25, 13:15)
Skład: Naliwajko, Kacperkiewicz, Shmat, Turski, Witkoś, Goss, Ostaszewski (l) – Wójcik, Janikowski