BAS: 3:0 u siebie, 3:2 na wyjeździe

3:0 u siebie, 3:2 na wyjeździe. Znaleźliśmy patent na wygrywanie z drużyną SPS Chrobrego Głogów. Przerywamy pasmo czterech porażek z rzędu na wyjeździe i przywozimy dwa punkty do Białegostoku!

Pierwsza partia spotkania była niezwykle wyrównana. Minimalna przewaga przechodziła z rąk do rąk. Gospodarze wyszli na prowadzenie 21:19, lecz przy zagrywkach Jędrzeja Gossa i Karola Rawiaka złapaliśmy serie, które pozwoliły nam zwyciężyć w secie 25:22.

W drugiej odsłonie rywalizacji poszliśmy za ciosem. Już na początku seta objęliśmy prowadzenie 4:0, które w kolejnych fragmentach partii powiększaliśmy. W końcowej fazie seta gospodarze zbliżali się na maksymalnie trzy punkty straty. Partię wygraliśmy 25:21.

Trzecią odsłonę rywalizacji rozpoczęliśmy od prowadzenia 4:1. Do połowy seta utrzymywaliśmy wyrobioną przewagę, lecz trzy kolejne serie przy zagrywce głogowian wyprowadziły przeciwnika na prowadzenie. Zaraz potem zrobiliśmy przejście, a dwa skuteczne ataki z naszej strony pozwoliły uzyskać 2-punktową przewagę. Kolejne trzy oczka do tabeli były już bardzo blisko, lecz tym razem lepsi w końcówce seta okazali się głogowianie, którzy wygrali partię 25:23.
Czwartą odsłonę rywalizacji rozpoczęliśmy idealnie – od prowadzenia 6:0. Gospodarze szybko jednak straty odrobili. Remisowy rezultat utrzymywał się praktycznie do końca seta, lecz to my przy stanie 24:23 mieliśmy piłkę meczową. Głogowianie obronili jednak „meczówkę”, a dzięki kolejnym dwóm zdobytym punktom doprowadzili do tie-breaka.
Początek piątego seta lepiej układał się dla gospodarzy. SPS Chrobry prowadził 7:5, lecz as serwisowy Adriana Kacperkiewicza doprowadził do wyrównania. Zaraz potem wyszliśmy na prowadzenie, którego tym razem nie oddaliśmy do końca meczu.

W tabeli przesunęliśmy się na jedenastą lokatę w tabeli. Na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej mamy osiem punktów przewagi nad strefą spadkową i tyle samo oczek straty do ósmej w tabeli Lechii Tomaszów Mazowiecki.
W kolejnej kolejce rozegramy przedostatnie w fazie zasadniczej spotkanie na własnym terenie. Do stolicy Podlasia przyjedzie czwarta ekipa tabeli – Mickiewicz Kluczbork. W pierwszym meczu ulegliśmy drużynie z województwa opolskiego 2:3.

Przez długą część sezonu Mickiewicz spisywał się znakomicie. W ostatnim czasie ekipa z Kluczborka złapała jednak lekką zadyszkę. Być może lekki kryzys został już zażegnany, gdyż Mickiewicz w rozgrywanym równolegle starciu do naszego spotkania, pokonał Visłę Proline Bydgoszcz 3:0.

Starcie 28 kolejki zaplanowano na 1 kwietnia (sobota), godzinę 18:00. Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w hali SP 50.
SPS Chrobry Głogów vs BAS Białystok 2:3 (22:25, 21:25, 25:23, 26:24, 12:15)
Skład: Rawiak 20 pkt., Kacperkiewicz 10 pkt., Shmat 9 pkt., Turski 14 pkt., Witkoś 2 pkt., Goss 28 pkt., Ostaszewski (l) – Janikowski 1 pkt.