Reklama

Barokowe Ogrody Sztuki

W dniach 14-16 czerwca w Białymstoku odbędzie się festiwal „Barokowe Ogrody Sztuki”. To szansa na porcję historii w formie teatru, muzyki, filmu i edukacji. Organizatorem jest miejska placówka – Dom Kultury „Śródmieście”.

Festiwal „Barokowe Ogrody Sztuki” rozpocznie się 14 czerwca od wykładu Jana Poznańskiego „Barok, epoka przepychu na stole” i miniatury muzycznej w wykonaniu Joanny Mytnik i Pawła Tarasiuka. Tego samego dnia mieszkańcy będą mogli wybrać się m.in. na wystawę przedmiotów ozdobnych nawiązujących do okresu baroku „Petit et élégant”, obejrzeć instalację artystyczną i pokaz dawnych strojów.

– Trzydniowy festiwal wypełnią wydarzenia, koncerty i pokazy. Na dziedzińcu wstępnym Pałacu Branickich zostanie ustawiona specjalna, podświetlana instalacja, przedstawiająca Karetę Branickiego. Szczególnie warto pójść tam po zachodzie słońca, by zobaczyć ten pięknie oświetlony pojazd. Karetę będzie można podziwiać do 28 czerwca – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

W sobotę (15 czerwca) białostoczanie mogą wybrać się na wyjazdowy spacer edukacyjny „W zielonym salonie Branickich – Choroszcz”, spektakl taneczny „Bajka o księżniczkach” czy koncert „Kawa muzyczna w ogrodach” (część II). W Parku Planty wystąpią: Orkiestra Czasów Zarazy, tancerze Baletu Dworskiego Cracovia Danza oraz Zespół Muzyki i Tańca Dawnego Capella Antiqua Bialostociensis.

W trakcie festiwalu można także obejrzeć film kostiumowy „Faworyta” w kinie Forum oraz wziąć udział w koncercie klawesynowym muzyki barokowej w Auli Magna Pałacu Branickich (16 czerwca). Szczegółowy program znajduje się w załączniku.

Kamila Bogacewicz

Źródło: Urząd Miejski Białystok