Reklama

BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE

BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE – NOŚ ODBLASKI!

Data publikacji 21.11.2023

Suwalscy policjanci zaprosili seniorów do udziału w „odblaskowym eksperymencie”. Uczestnicy przedsięwzięcia otrzymali od mundurowych odblaski i mogli przekonać się, że pieszy wyposażony w element odblaskowy jest widoczny z dużo większej odległości, niż ten bez odblasków.

Suwalscy policjanci zachęcają mieszkańców regionu do noszenia elementów odblaskowych nie tylko poza terenem zabudowanym, ale i w mieście. Ciągle zdarzają się jednak osoby „nieprzekonane” co do skuteczności ich działania. Wczoraj mundurowi zaprosili do ,,odblaskowego eksperymentu’’ suwalskich seniorów. W pierwszej części spotkania przypomnieli zebranym rady związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Następnie „doświadczalnie” udowodnili mieszkańcom naszego miasta jak ważne i skuteczne są elementy odblaskowe. W słabo oświetlonym miejscu uczestnicy spotkania przystąpili do eksperymentu. Kilkadziesiąt metrów przed reflektorami ustawiono ludzi bez elementów odblaskowych, a następnie wręczono im opaski i kamizelki odblaskowe, które umieszczone zostały w widocznym miejscu. Dzięki temu wszyscy obserwujący mogli się przekonać, że znacznie lepiej widoczni są piesi z odblaskami, niż Ci bez nich.


Policjanci przypominają!


Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu, po drodze poza obszarem zabudowanym, zobowiązany jest do noszenia elementów odblaskowych w sposób widoczny dla kierujących.


Warto pamiętać, że to nie grożąca grzywna i nie obowiązek powinny sprawić, że piesi będą korzystać z takich elementów, ale przede wszystkim dbałość o własne zdrowie i życie.


Chcesz świecić przykładem, być bezpiecznym i widocznym dla innych- załóż odblask. Zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych także w mieście!