Reklama

„Autorzy i książki” – spotkanie autorskie z Joanną Brodzik Abolicja w Książnicy Podlaskiej Festiwal Literacki „Autorzy i książki…

Wydawca o książce:

JOANNA BRODZIK zabierze cię w sensualną podróż przez kontynenty pachnące cynamonem, szafranem, dojrzałymi pomidorami i ukochanymi truskawkami. Zaproponuje wyprawę w czasie. Dowiesz się, jaki wpływ na kulinarną mapę świata mieli Marco Polo, Krzysztof Kolumb czy Amerigo Vespucci i kto przypłacił życiem ich wiekopomne odkrycia, jaki związek z soczewką ma soczewica i uprawy jakich roślin zmieniły bieg historii.

Autorka nauczy cię odnajdywać przyjemność w dotykaniu chrupiącej skórki chleba i kontemplowaniu koloru jadalnych kwiatów. Doradzi, jak nie marnować jedzenia, kiedy warto zacząć przygotowywać noworoczny bigos i czym zastąpić cukier w diecie. W książce znajdziesz przepisy, które powstały z miłości do ludzi, szacunku do produktów i umiejętności słuchania historii opowiadanych przy wspólnym stole. Ta lektura to wyśniona gawęda kulinarna, którą będziesz mógł podzielić się z bliskimi.

(źródło: znak.com.pl) 

Główny organizator VI Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki”: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

Współorganizator: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Partnerzy: Stowarzyszenie Szukamy Polski, Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Wydawnictwo Paśny Buriat, Fundacja Grający Białystok Johnny’ego.

Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik

11 maja 2022 r., godz. 18.00

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A,  aula – VI piętro)

źródło: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego 
oprac.: Aneta Kursa

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama