» Autonomiczny Volkswagen ID.BUZZ już w roku 2025 pojawi się na ulicach Hamburga

Autonomiczny Volkswagen ID.BUZZ już w roku 2025 pojawi się na ulicach Hamburga

Autor: Piotr S.  Dodano: 2021-10-12

Wyświetlono: 117 razy

Autonomiczny Volkswagen ID.BUZZ już w roku 2025 pojawi się na ulicach Hamburga

Podczas trwającego właśnie w Hamburgu Światowego Kongresu ITS, Volkswagen Samochody Dostawcze oraz dostawca usług mobilności firma MOIA, prezentują możliwe nowe zastosowania związane z dynamicznym rozwojem pojazdów autonomicznych.

foto © Volkswagen

Odbywający się w Hamburgu Światowy Kongres ITS jest jednym z najważniejszych w skali globalnej miejsc, gdzie prezentowane są najnowsze rozwiązania w zakresie mobilności, z myślą o zastosowaniu ich na całym świecie. To również najważniejsza międzynarodowa impreza branżowa pokazująca inteligentne systemy i usługi transportowe – wydarzenie, na którym spotykają się specjaliści z branż IT, mobilności i logistyki, a także przedstawiciele polityki i stowarzyszeń branżowych. Głównym tematem spotkań jest m.in. zautomatyzowana, współdzielona mobilność, czyli transformacja sposobu przejazdu: od jazdy z kierowcą, do jazdy autonomicznej.

 

Dla Grupy Volkswagen autonomiczna jazda jest kluczową techniką, która otwiera pole nowym rozwiązaniom w zakresie mobilności i zwiększa bezpieczeństwo na drogach. Volkswagen Samochody Dostawcze, MOIA i amerykańska firma technologiczna ARGO AI, która opracowała system autonomicznej jazdy, już teraz, w Hamburgu, testują pilotażowy system autonomicznego ride-poolingu. MOIA, na swoim stoisku w hali nr 5 Hamburskiego Centrum Kongresowego (CCH), za pomocą interaktywnej symulacji pokazuje wkład, jaki ride-pooling z użyciem dużych flot pojazdów autonomicznych może wnieść we wspieranie przejścia na alternatywne formy mobilności. „MOIA już teraz prowadzi takie testy i przymiarki z użyciem kilkuset pojazdów. Jeśli flota zostanie zwiększona do 1000 lub więcej aut, pełne zalety ride-poolingu będą jeszcze wyraźniej widoczne. Oferta mobilności dla użytkowników wzrasta, zmniejsza się ilość transportu indywidualnego, zyskuje lokalny transport publiczny” – mówi prezes MOIA Robert Henrich.

 

Volkswagen Samochody Dostawcze i MOIA postrzegają siebie w tym projekcie jako partnerów miast i miejskiej infrastruktury. Dzięki swojej standardowej usłudze ride-poolingu, MOIA już teraz wspomaga lokalny transport publiczny w Hamburgu. Podczas ubiegłorocznego lockdownu, MOIA dodatkowo wdrożyła usługę dla władz tego miasta, przewożąc kluczowych pracowników do ich miejsc pracy w okresie od północy do 6 rano.

 

1 ID. BUZZ AD – samochód nie będzie dostępny w sprzedaży. 

 

MOIA

MOIA jest spółką zależną Grupy Volkswagen. Firma rozwija usługi mobilności w Berlinie i w Hamburgu oraz współpracuje z miastami i lokalnymi operatorami transportu publicznego. MOIA opracowuje i wdraża obecnie system ridepooling, którego celem jest minimalizacja indywidualnego ruchu samochodowego oraz bardziej efektywne wykorzystanie infrastruktury drogowej. Rezultatem mają być miasta odciążone od korków, hałasu i spalin. MOIA, już od roku 2018 oferuje swoją usługę ridepooling w Hanowerze, a od roku 2019 również w Hamburgu. Więcej informacji na stronie www.moia.io

 

Argo AI

Argo AI to globalna platforma technologiczna dla pojazdów autonomicznych, z siedzibą w Pittsburghu, w Pensylwanii (USA). By poruszanie się po miastach stało się bezpieczne, łatwe i przyjemne dla wszystkich, firma rozwija technologię autonomicznej jazdy we współpracy z wiodącymi producentami samochodów, w tym z Ford Motor Company i Volkswagen Group. Argo AI zatrudnia ponad 1200 osób, a jej centra inżynieryjne znajdują się w Dearborn, Michigan; Cranbury, New Jersey; Palo Alto, Kalifornia; oraz w Monachium, Niemcy. Obecnie Argo testuje pojazdy autonomiczne na drogach publicznych w Miami na Florydzie, Austin w Teksasie, w Waszyngtonie, a także w Pensylwanii, Michigan i Kalifornii. Więcej informacji na temat Argo można znaleźć na stronie www.argo.ai

Źródło: Volkswagen, Mototarget
 Pisaliśmy również
» Volkswagen rozpoczyna sadzenie ośmiu hektarów lasów w Polsce
» Volkswagen Group Polska i marka Volkswagen nagrodzone w plebiscycie „eMobility Media Awards”
 Inne artykuły

» Duże zainteresowanie Fordem na Fleet Electric Day 2021 2021-10-11
  Ford Fleet Electric Day 2021 Ford był jedną z najczęściej testowanych marek podczas czwartej edycji Fleet Electric Day. Hitem wydarzenia skierowanego do klientów biznesowych okazał się Mustang Mach-E. Pierwszy elektryczny SUV Forda cieszył się bowiem niezwykłym zainteresowaniem…. więcej »

» Mocny wrzesień Forda w USA 2021-10-08
  Ford F-150 Lightning Według wrześniowych wyników sprzedaży Ford był najlepiej sprzedającą się marką samochodów w USA. Pomogły w tym usprawnienia w produkcji oraz sprzedaż wcześniej zamówionych przez klientów samochodów.
więcej »

» Dach w dół, głośność w górę 2021-10-05
  Mazda-x-Bose MX-5-30-lat Najwyższa jakość dźwięku zapewniająca doskonałe wrażenia z jazdy – to od samego początku siła napędowa 30-letniej współpracy między Mazdą a Bose. Szczególnym wyzwaniem na drodze do realizacji tych ambicji był i nadal pozostaje najbardziej kultowy model w… więcej »

» Elektryzujące osiągi nowego Mustanga Mach-E 2021-10-05
  Mustang MACH-E 2020 Mustang Mach-E został stworzony po to, aby wzbudzać emocje i elektryzować możliwościami. Całkowicie nowa platforma została opracowana przez zespół Ford Team Edison, aby w pełni wykorzystać poprawiający osiągi rozkład masy i dostarczanie momentu obrotowego prze… więcej »

» Nowy operator carsharingowy w Łodzi 2021-10-03
  Traficar Traficar to firma carsharingowa, która od kilku lat z sukcesem funkcjonuje w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście i na Śląsku, a w piątą rocznicę działania firmy do jej zasięgu dołączyła również Łódź…. więcej »

Źródło: Mototarget.pl

Reklama