Reklama

Autobusy do Kleosina

Dobra wiadomość dla osób, które dojeżdżają do Kleosina. Od piątku (11 października) będzie tam kursował dodatkowy autobus. Białostocka Komunikacja Miejska wydłuża trasę linii 26 do pętli na ulicy Kraszewskiego w Kleosinie.

Aneks do porozumienia komunikacyjnego pomiędzy Miastem Białystok a Gminą Juchnowiec Kościelny podpisali dziś (7 października) zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz i wójt gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz. W ramach porozumienia od 11 października linia 26 wydłużona zostanie z osiedla Nowe Miasto w Białymstoku do pętli na ulicy Kraszewskiego w Kleosinie. Linia 26 będzie miała 62 kursy w dni robocze, 47 w soboty oraz 28 w niedziele i dni świąteczne.

  Miasto Białystok jest otwarte na współpracę i porozumienie z gminami. Zawsze staramy się znaleźć rozwiązanie, które sprosta oczekiwaniom obu stron. Podpisany dziś aneks do zawartego wcześniej porozumienia jest odpowiedzią na potrzeby białostoczan i mieszkańców gminy Juchnowiec – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz.

Mieszkańcy gminy Juchnowiec Kościelny już teraz mogą korzystać z przejazdów różnymi autobusami Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Wydłużona linia autobusowa 26 daje podróżnym nowe możliwości przejazdów i połączenia między współpracującymi gminami. Na terenie gminy Juchnowiec obecnie kursują autobusy linii 3 – dojeżdżają do Kleosina, linii 7 – do Olmont, linii 10 – do Kleosina, Księżyna i Koplan, linii 22 – do Księżyna, Ignatek, Koplan, Brończan, Lewickich i Juchnowca, linii 104 – do Juchnowca Kościelnego, Wólki, Biel i Rostołt oraz autobusy linii 109 do Stanisławowa, Solniczek i Niewodnicy Nargilewskiej. Natomiast linie 200, 201 i 202 dowożą mieszkańców do Juchnowca Kościelnego z miejscowości Wólka, Biele, Klewinowo, Rostołty, Simuny, Ogrodniczki, Janowicze, Hermanówka, Niewodnica Nargilewska, Rumejki, Złotniki, Tryczówka, Dorożki, Zajączki, Wojszki, Czerewki, Pańki, Bogdanki.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

Źródło: Urząd Miejski Białystok