Reklama

Audioriver Festiwal

Po długiej pandemicznej przerwie organizatorzy Audioriver wracają do Płocka z największym wydarzeniem z muzyką elektroniczną w Polsce i zapraszają na świętowanie 15. urodzin  festiwalu. 

 W dniach 29-31 lipca 2022 fanów czeka sporo nowości i niezapomnianych doznań. 

Już od 15 lat, Audioriver to najważniejsze święto muzyki elektronicznej w Polsce, podczas którego publiczność  spotyka się z tak szerokim spektrum tego typu brzmień. Co ważne, na scenach festiwalu występują nie tylko światowe gwiazdy elektroniki, ale również artyści reprezentujący takie gatunki, jak pop, rock, a nawet jazz. Zróżnicowany program to nie wszystko – Audioriver urzeka wyjątkową lokalizacją i aktywnie wpisuje się w życie Płocka. Miasteczko festiwalowe powstaje na płockiej plaży nad Wisłą, a za dnia elektronika wypełnia Stary Rynek. Zwieńczeniem jest Sun/Day, czyli jedna z najpiękniejszych imprez w Polsce, wyróżniająca się designem, który tworzy wyjątkowy klimat jedynego w swoim rodzaju afterparty. 

Organizatorzy z każdym rokiem starają się zaskoczyć festiwalowiczów wprowadzanymi nowościami, których również nie zabraknie podczas tegorocznej edycji.  

Nowa festiwalowa scena, na której odbędą się występów artystów z całego świata, to kolejny element programu nocnej części Audioriver, odbywającej się w piątek i sobotę. Teren festiwalu powiększy się aż do brzegu Zalewu Sobótka, znajdującego się tuż obok płockiej plaży nad Wisłą. 

Design: Więcej dekoracji i ograniczenie zużycia energii elektrycznej 

Festiwal zmienia się nie tylko pod względem aktywności programowych, ale także w warstwie wizualnej. Niedzielny Sun/Day to jedno z pierwszych dziennych wydarzeń w Polsce, które zachwyca fanów dzięki mnogości dekoracji, kolorów i instalacji artystycznych. Coraz więcej takich motywów wizualnych pojawia się również na terenie festiwalu na plaży, a w przyszłym roku większość scen będzie zaprojektowana właśnie w oparciu o specjalnie przygotowane elementy dekoracyjne pochodzące z materiałów naturalnych. Ich wprowadzenie ma także na celu ograniczenie zużycia energii elektrycznej, koniecznej do działania ekranów scenicznych, ścian LED i instalacji świetlnych. 

Kontynuacja działań ekologicznych Audioriver Goes Green oraz społecznych – Audioriver bez barier, czyli akcja Audiohome: #jesteśwdomu 

Audioriver od czerwca 2020 r. prowadzi akcję edukacyjną Audioriver Goes Green, która na celu ma przekazywanie wiedzy w zakresie ekologii. W najnowszej formule akcji Festiwal wraz z ambasadorką, Jagną Niedzielską, prowadzi rozmowy w formie podcastów.  

Innym projektem realizowanym przez Audioriver jest kampania edukacyjna Audiohome: #jesteśwdomu, w ramach której festiwal poświęca uwagę kwestiom bezpieczeństwa, tolerancji, praw człowieka, wykluczeń czy społecznej misji festiwali. Od prawie roku, w mediach społecznościowych Audioriver pojawiają się m.in. materiały video, wywiady i edukacyjne komunikaty. Akcję wspierają artyści, dziennikarze, a także organizacje pozarządowe i eksperci. Partnerami akcji są Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Fundacja Edukacji Społecznej i Fundacja Kultury Bez Barier.  

Kolejnym krokiem festiwalu jest stworzenie strefy bezpieczeństwa, która powstanie na terenie wydarzenia. Będzie to przestrzeń, gdzie każdy uzyska pomoc, niezależnie od charakteru czy skali problemu, a organizatorzy będą przygotowani, żeby reagować na bieżące i niespodziewane sytuacje. W strefie AUDIOHOME znajdą się również psycholodzy, edukatorzy oraz wolontariusze, którzy będą w regularnym kontakcie z ochroną oraz służbami medycznymi. 

W ciągu 3 dni odbędzie się ponad 100 koncertów. Dotychczas ogłoszeni artyści to: ABĒDI, Aksamit, Alan Fitzpatrick, Alignment, Alinka, A.M.C, Âme b2b Dixon, An On Bast, Baasch, BCee, Ben Böhmer live, BICEP live, Burr Oak , Carlita, Catz ‘N Dogz, Cormac, Dasha Rush b2b Błażej Malinowski, Damian Lazarus, Dan Shake, DEAS, DJ Fresh, DJ Holographic, Dr. Rubinstein, Duszne Granie, Echonomist, Elli Acula, Eli & Fur, Filip Sonic b2b Mihvu, Fred V, Friction, Gorgon City, Harriet Jaxxon, Horse Meat Disco, Hot Since 82, I Hate Models, IKARVS live, Jimi Jules b2b Trikk, Joyhauser, KAS:ST live, Kasra, Leon b2b Glasse, Len Faki, LSDXOXO, Magit Cacoon, Mall Grab, Marco Bailey, Mathame, Mind Against, Monster, Neon Chambers live, Neonlight, Octo Octa, Patrick Mason, Paula Temple b2b SNTS, Peach, Planetary Assault Systems, Pola & Bryson, Prismode & Salvane, Redpill, Robert Hood live, Satori & The Band From Space, Ross From Friends, Sevdaliza,  Solomun, Something Something, S.P.Y ft. MC LowQui, Tim Reaper, Thabo, Thalo Santana, TERR, The Blaze, Viper Diva, WhoMadeWho, Wilkinson, Yotto, Yulia Niko, oraz Zardonic & Fickle6 pres. Takeover. 

 
*** 

Organizatorem Audioriver Festival, który odbędzie się w Płocku w dniach 29-31 lipca 2022 r. jest Fundacja Jest Akcja!  

Partnerzy festiwalu: Miasto Płock, POKiS, Red Bull 

Karnety na Audioriver 2022 można zdobyć za pośrednictwem serwisu eBilet.pl: https://bit.ly/2faykc5 oraz w wybranych punktach stacjonarnych w całej Polsce: https://bit.ly/2M35rNA

*** 

Audioriver to jeden z najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce i zarazem wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. To tutaj można jednocześnie zobaczyć najsłynniejszych na świecie reprezentantów house’u, techno i drum&bassu, jak i światowe gwiazdy elektroniki ocierającej się o pop, rock czy hip-hop. Audioriver łączy wiele światów i wszyscy tutaj są równi. Gigant sceny jest tak samo ważny jak nieznany eksperymentator. Fan Audioriver jeżdżący do Płocka od lat, jest równie istotny jak początkujący słuchacz elektroniki. Organizatorzy wydarzenia i niezwykle pozytywna publiczność festiwalu witają z otwartymi ramionami wszystkich, którzy kochają dobrą muzykę i chcą zużyć dużo energii na wyrażaniu tego podczas koncertów,  
live-actów i setów DJ-skich. 

Więcej na www.audioriver.pl   

Reklama