ARESZT ZA KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM ORAZ ZA ZMUSZANIE DO OKREŚLONEGO ZACHOWANIA

ARESZT ZA KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM ORAZ ZA ZMUSZANIE DO OKREŚLONEGO ZACHOWANIA

Data publikacji 29.09.2021

Kryminalni z łomżyńskiej komendy zatrzymali 21 i 37-latka podejrzanych o włamanie do garażu. Łupem włamywaczy miał paść złom, ale zostali spłoszeni przez właściciela, który nakrył ich na gorącym uczynku. Mieszkańcy Łomży usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na początku września łomżyńscy policjanci przyjęli zawiadomienie o włamaniu do jednego z garaży w centrum miasta. Złom, który był w garażu nie wpadł w ręce włamywaczy, gdyż zostali oni spłoszeni przez właściciela. Mężczyźni próbując uciec grozili nożem właścicielowi garażu, przez którego zostani zaskoczeni. On z obawy o swoje zdrowie i życie pozwolił napastnikom uciec.

Zgromadzony przez łomżyńskich śledczych materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie 21 – latka i jego o 16 lat starszego kompana. W piątek mieszkańcy Łomży usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zarzuty zmuszania do określonego zachowania. Starszy z podejrzanych dopuścił się tych czynów w warunkach recydywy, za co kara która mu grozi może zostać zwiększona o połowę. Decyzją sądu mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie śledczym.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Podlaska

Reklama