Reklama

Aranżacja przestrzeni kuchennej – jakie krzesła drewniane wybrać?

Intrygująca forma i niebanalna kolorystyka czy uniwersalne rozwiązania, które zawsze będą na czasie – z takimi dylematami często mierzą się osoby planujące zmiany w wystroju mieszkania. Kluczem do sukcesu jest połączenie funkcjonalności i stylowego designu, jednak nie da się ukryć, że to zadanie nie należy do najłatwiejszych. Z powodu wspomnianej trudności na wagę złota są porady dotyczące wyboru mebli takich jak stół do kuchni, szczególnie, gdy urządzamy przestrzeń od zera i chcemy cieszyć się osiągniętym efektem przez długie lata. Synonimem solidnego i trwałego wyposażenia są krzesła drewniane. Trzeba mieć świadomość, że występują one w wielu wariantach. Dzięki różnorodności oferowanej konsumentom przez sklepy meblowe znalezienie wymarzonego modelu jest możliwe bez względu na to, czy kreujemy pomieszczenie utrzymane w przytulnym klimacie prowansalskim, czy też zależy nam nam na industrialnej, chłodnej w wyrazie aranżacji.

Nowoczesny minimalizm – jak go stworzyć we własnym mieszkaniu?

Okrągły stół do kuchni to tradycyjny przedmiot, a o jego uroku decyduje stabilność i prostota. Dla większości rodzin ważną kwestię stanowią konkretne właściwości, na przykład by jego blat wykonano z tworzywa odpornego na ewentualne zarysowania i inne typy uszkodzeń. Średnica stołu powinna być na tyle duża, żeby zmieściła się na nim zastawa, a domownicy mogli w komfortowych warunkach biesiadować wraz z gośćmi. Jeśli chodzi o kolorystykę, na uwagę zasługuje jasny miodowy odcień drewna kontrastujący z ciemnymi masywnymi nogami. Dopasowane według określonego klucza krzesła drewniane najlepiej kupować w zestawach. Jeśli chcemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, wybierzmy takie, które będą pomalowane na intensywny kolor, typu neonowy różowy. W ten sposób przestrzeń zyska unikatowy charakter, a jej aranżacja zostanie zbudowana na zasadzie kontrastu. W przypadku, gdy interesuje nas osiągnięcie bardziej stonowanego rezultatu, zdecydujmy się na stół do kuchni z miodowym blatem i krzesła drewniane identycznej barwy. Ciekawie prezentują się również te egzemplarze, w których siedzisko oraz oparcie pokryto miękką tkaniną. Jest to rozwiązanie wpływające jednocześnie na wygląd i funkcjonalność wyposażenia. Elementy dekoracyjne stosowane w jadalni, jak plecione dywaniki czy pudełka z kwiatami można dopasować właśnie do koloru materiału, jaki wykorzystano do tapicerowania krzeseł. Dzięki temu stworzymy spójny wystrój, w którym codzienne funkcjonowanie stanie się prawdziwą przyjemnością.

Rustykalna kuchnia w domu jednorodzinnym – co powinno się w niej znaleźć?

Kategoria stołów do kuchni obejmuje rozsuwane modele, których nie da się przeoczyć podczas wizyty w salonie meblowym. Uwagę przyciąga ich klasyczny, prostokątny kształt i wielofunkcyjność, jedna z najbardziej pożądanych cech również w przypadku krzeseł drewnianych. Styl rustykalny wyróżnia się naturalnością, rozumianą jako osiągnięcie harmonijnego efektu wizualnego poprzez używanie prostych, niewykończonych, „swojskich” przedmiotów. Będą to więc krzesła drewniane, na których widać strukturę tego materiału, jego nieregularność i chropowatość. Jeśli chodzi o stoły do kuchni, rzecz przedstawia się bardzo podobnie. Powierzchnia blatu powinna przypominać teksturę drewna, a barwa być jak najbardziej zbliżona do konkretnych gatunków drzew występujących w lesie. W rustykalnej przestrzeni znajdzie się miejsce na wiklinowe kosze i płócienne pledy. Krótko mówiąc, pożądane są ręcznie robione dekoracje, inspirowane ozdobami występującymi w chłopskich izbach od niepamiętnych czasów.

Reklama