Reklama

Antykoncepcja Online – jak otrzymać e-receptę?

Gdy udajemy się do ginekologa, to bardzo często celem naszej wizyty jest otrzymanie recepty na antykoncepcję hormonalną. Część kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, że tę sprawę mogą zrealizować drogą online. Wystarczy otrzymać receptę elektroniczną.

Czym jest e-recepta?

W zasadzie recepta online niczym nie różni się od swojego papierowego odpowiednika. Dzięki niej jesteśmy w stanie zakupić w aptece potrzebne nam leki. Wystarczy zamówić e-receptę za pomocą przeznaczonej do tego strony, na przykład erecept.pl.

Warto jednak nadmienić, że ten rodzaj recepty ma kilka bardzo istotnych zalet. Pierwszą z nich jest z całą pewnością oszczędność czasu. Nie musimy bowiem wychodzić z domu, stać w kolejce do lekarza i oczekiwać na wizytę. Wszystko możemy zrealizować w zaciszu własnego mieszkania. W dodatku dzięki temu pomoc specjalisty szybciej otrzymają osoby, które potrzebują wizyty stacjonarnej.

Dodatkowo dzięki recepcie w postaci elektronicznej unikamy pewnych problemów. Na przykład farmaceuta z łatwością przeczyta, jaki lek jest nam potrzebny. Niestety, w przypadku recept papierowych zdarzało się, że w aptece źle odczytywano nazwę potrzebnego preparatu, przez co dana osoba otrzymywała zły lek.

Pamiętajmy również, że wchodząc na nasze Internetowe Konto Pacjenta możemy sprawdzić, w jaki sposób powinniśmy dawkować dany lek. Niestety, często zdarza się, że chore osoby nie przyjmują lekarstw o wyznaczonych porach, a czasem nie biorą ich w ogóle. A to oczywiście nie sprzyja ich stanowi zdrowia.

Antykoncepcja drogą elektroniczną

Spora grupa kobiet nie lubi chodzenia do ginekologa. Oczywiście każda z nas powinna regularnie monitorować swój stan zdrowia i absolutnie do tego zachęcamy. Natomiast jeśli potrzebujemy po prostu kolejnej paczki z tabletkami antykoncepcyjnymi, to wówczas faktycznie zdobycie recepty drogą internetową będzie dobrym rozwiązaniem.

Antykoncepcja nie jest dziś tematem tabu. Stosuje ją wiele kobiet, a recepta online ułatwia jej bezpieczne nabycie. Czasem zdarza się bowiem, że zapomnimy umówić się do ginekologa, a terminów na wizytę brakuje. Tymczasem ważne jest zachowanie ciągłości przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Dlatego dzięki stronom z e-receptami możemy otrzymać potrzebną nam receptę w maksymalnie 24 godziny, a przeważnie znacznie szybciej.

Recepty online bardzo sprawdziły się podczas pandemii i na całe szczęście zostały z nami na dłużej. Dzięki nim nasza codzienność jest znacznie łatwiejsza. W dodatku cyfryzacja pomaga nie tylko pacjentom, ale również lekarzom oraz farmaceutom. Ich praca jest bowiem znacznie łatwiejsza. Być może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawą, ale specjaliści lwią część swojej pracy poświęcają czynnościom administracyjnym. Dlatego warto ich w ten sposób odciążać, ponieważ dzięki temu będą mieć więcej czasu na zajmowanie się pacjentami.

Jeśli jeszcze nie próbowałyśmy zdobyć recepty drogą online, to zdecydowanie warto spróbować. Jest to prosty proces, który może zapewnić nam dużą oszczędność czasu.

Reklama

Reklama