Reklama

Amfiteatr na Bacieczkach

Bulwary przy ul. Z. Herberta na osiedlu Bacieczki, zgodnie z projektami z Budżetu Obywatelskiego 2017 i 2018, będą rozbudowane. Miasto rozstrzygnęło przetarg na wykonanie amfiteatru i zagospodarowania terenu tej inwestycji.

Do przetargu przystąpiło dwóch oferentów. Najkorzystniejszą ofertę przygotowała firma Hydros Plus Tomasz Kulesza. Wykonawca od dnia podpisania umowy będzie miał 6 miesięcy na wykonanie II i III etapu budowy bulwarów przy ul. Z. Herberta. Koszt realizacji to prawie 1 mln 350 tys. zł. W ramach inwestycji ma powstać otwarty amfiteatr oraz nowe ścieżki piesze i rowerowe, drewniane kładki. Teren zostanie odpowiednio oświetlony i wyposażony w elementy małej architektury – ławki, kosze na śmieci itp.

Dzięki tej inwestycji zrealizujemy potrzeby mieszkańców wyrażone w Budżecie Obywatelskim. To miejsce z pewnością uatrakcyjni tę część miasta, a przede wszystkim umożliwi integrację mieszkańców – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński.

Amfiteatr, który powstanie na osiedlu Bacieczki, został zaprojektowany jako jeden z istotnych elementów zagospodarowania bulwarów. Będzie to otwarty, widowiskowy obiekt służący do organizowania w okresie letnim niewielkich, lokalnych imprez estradowych. Ich organizacja będzie wymagała jednak każdorazowo instalowania odpowiednich dekoracji, urządzeń oświetleniowych, nagłośnienia bądź ekranu filmowego. Na osi amfiteatru będzie znajdowała się zadaszona i obudowana z trzech stron reżyserka. Widownia ma pomieścić ok. 320 widzów w siedmiu rzędach, a na scenie o powierzchni ok. 70 m2 jednocześnie będzie mogło znaleźć się maksymalnie 50 osób.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

Źródło: Urząd Miejski Białystok