Reklama

Amerykański Dodge w europejskiej serii wyścigów FIA GT i GT3

Niemal równocześnie z rynkowym debiutem pojazdów Dodge na Starym Kontynencie, firma ta została wybrana oficjalnym dostawcą samochodów wsparcia europejskich mistrzostw FIA kategorii GT i GT3 sezonu 2006. Oprócz potężnej dawki emocji dla licznych rzesz publiczności, imprezy te są sceną spektakularnej rywalizacji wersji wyścigowych najsilniejszych i najsłynniejszych super-samochodów świata.
W każdej rundzie mistrzostw GT i GT3 FIA, które rozpoczęły się 6 i 7 maja b.r. w Wielkiej Brytanii imprezą „Silverstone Supercar Showdown” Dodge udostępnia trzy pojazdy oficjalne – safety, pace car i medical car oraz dodatkowo trzy dyspozycyjne samochody typu „shuttle” do użytku przez VIP’ów oraz media.
Dodge weźmie także udział w czynnej rywalizacji na torach wyścigowych, wystawiając dziewięć samochodów Dodge Viper Competition Coupé z załogami francuskimi i włoskimi. Wśród 78 startujących w tegorocznej nowej serii mistrzowskiej GT3 FIA znajdą się również pojazdy ośmiu innych prestiżowych producentów światowych, co zapewnia prawdziwą walkę o zwycięskie miejsca oraz pasmo fascynujących widowisk dla entuzjastów tego sportu. Kwalifikacją do jednej z rund kategorii GT będzie zwycięstwo w dwóch wyścigach GT3.
„Dodge ma historyczne związki ze sportem samochodowym, stąd nasz udział w serii zawodów FIA logicznie nawiązuje do atrybutów tej marki, którymi są m.in. śmiała stylizacja, wszechstronny potencjał i moc za przystępną cenę” – powiedział Stéphane Labous, dyrektor światowego marketingu i komunikacji – „Niż więc dziwnego, że wybór oficjalnego dostawcy samochodów dla tej ekscytującej serii zawodów tak bardzo nas cieszy.”
Na ten temat wypowiedział się również Stephane Ratel, szef firmy SRO, głównego promotora imprez w tegorocznym sezonie wyścigowym. „Bardzo sobie cenimy porozumienie, jakie zawarliśmy z Dodge jako dostawcą ‘oficjalnych’ pojazdów na sezon 2006 mistrzostw GT i GT3 FIA. Już poprzednio Dodge odgrywał jedną z głównych ról w zawodach serii GT, gdy Viper zdobywał pięć tytułów mistrzowskich w latach 1997 – 2002 i wygrał dwie edycje Proximus 24 Hours w Spa. Dziewięć nowych Viperów Coupe Competition w nowej serii europejskich mistrzostw GT3 FIA to nowa era dla Dodge, a zarazem obiecująca zapowiedź naszej współpracy na przyszłość.”
Tegoroczna edycja 10 wyścigów GT FIA, rozpoczęta w miniony weekend na torze Silverstone zawita jeszcze do siedmiu kolejnych krajów: Republiki Czech, Niemiec, Belgii, Francji, Włoch, Rumunii oraz w Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Uzupełniające imprezy serii GT3 odbywać się będą w Niemczech, Belgii, Francji (Dijon) orz we Włoszech (Mugello).
Światowa ekspansja marki Dodge
Ekspansję marki Dodge na rynki światowe (tj. poza Ameryką Północną) rozpoczyna europejski debiut modelu Caliber w drugim kwartale bieżącego roku. Dzięki rzetelnej wartości dla nabywcy oraz śmiałej stylizacji nadwozia i funkcjonalności wnętrza jest to interesująca alternatywa w konkurencyjnym segmencie C. Ma szanse znaleźć uznanie klienteli całego świata, która ceni sobie charakter Dodge w połączeniu z potencjałem użytkowym i funkcjonalnością pojazdu typu SUV oraz – przystępną ceną i oszczędnym zużyciem paliwa samochodu klasy kompaktowej.
Grupa SRO Motorsports
Mistrzostwa GT FIA gromadzą największe światowe marki super-samochodów, które często dysponują mocą ponad 600 KM i rozwijają prędkości przekraczające 320 km/h – biorąc udział w 3 i 24-godzinnych wyścigach typu ‘endurance’. Na rok 2006 zaplanowano 10 wyścigów odbywających się w 8 krajach, a dzięki przekazowi telewizyjnemu oglądać je będzie widownia oceniana na ponad 750 milionów osób. Europejskie mistrzostwa GT3 FIA to nowość w roku 2006. Ich koncepcja opiera się na bardziej ekonomicznej formule organizacji – z zachowaniem jednakże „super-samochodowej” techniki wyczynowej na najlepszych torach wyścigowych. W pojazdach formuły GT3 dopuszczalne są jedynie minimalne modyfikacje, obowiązują ponadto ograniczenia w wyborze stosowanego ogumienia. W 10 wyścigach pięciu imprez tegorocznej serii FIA GT3 European Championship udział bierze dziewięć najbardziej prestiżowych marek samochodowych świata. Grupo SRO Motorsports zajmuje się także promowaniem angielskiej serii wyścigów British F3 i British GT oraz najważniejszej serii mistrzostw FFSA GT we Francji.
autor: Bstok.pl
Źródło DODGE

Reklama