Alfa Romeo Spider – pierwszy roadster z dieslem

Podczas genewskiego salonu motoryzacyjnego Alfa Romeo zaprezentuje model Spider z silnikiem diesla!
Silnik 2,4 JTDM o mocy 200 KM współpracuje z 6-biegową skrzynią o sportowym ustawieniu. Sprzedawana we Włoszech i w Niemczech od połowy lutego, zapewnia we wszystkich warunkach jazdy doskonałe wartości mocy i momentu obrotowego przy niskim zużyciu paliwa. Dzięki tym właściwościom Alfa Spider 2.4 JTDM 20v 200 KM osiąga niezwykle interesujące osiągi (prędkość maksymalna ponad 228 km/h i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 8,4 sekundy) przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum zużycia paliwa (w cyklu miejskim samochód zużywa 9,2 litrów na 100 km, w cyklu pozamiejskim 5,4 litrów a w cyklu mieszanym około 6,8 litrów).
Drugim autem zaprezentowanym podczas salonu, będzie Alfa Brera z nową zrobotyzowaną skrzynią biegów Selespeed. zrobotyzowany system elektrohydrauliczny pozwala na dokonywanie zmiany biegów w trybie manualnym sekwencyjnym lub automatycznym, w sposób niezwykle łatwy i intuicyjny. Nowość ta jest dostępna zarówno dla Alfy Brera, jak i dla Alfy Spider wyposażonych w jednostkę 2.2 JTS o mocy 185 KM.
Ponadto, na wystawie znajduje się Alfa Spider z 24-zaworowym silnikiem 3.2 V6 JTS, wyposażonym w nową automatyczną skrzynię biegów 6-biegową, który rozwija moc 191 kW (260 KM) przy 6300 o/m i maksymalny moment obrotowy 322 Nm (32,8 kgm) przy 4500 o/m. Obydwie Alfy Spider są proponowane z najlepszym wyposażeniem w gamie i posiadają 7 poduszek powietrznych, VDC, ASR, automatyczną dwustrefową klimatyzację, wind-stop, tapicerkę z naturalnej skóry i 18” obręcze kół ze stopu lekkiego.
autor: T.K.
źródło: Alfa Romeo

Reklama