Reklama

Aktywne lato w Atrium Biała

Białystok to miasto z wakacyjnym klimatem. Doceń jego uroki i niezależnie od pogody weź udział w letnich atrakcjach zaplanowanych przez białostockie centrum handlowe. Od 1 lipca w Atrium Biała trwa „Lato w  mieście”, w ramach którego najmłodsi oraz dorośli podczas wakacji mogą skorzystać z różnych form rozrywki i wypoczynku w wolnym czasie. Wzorem ubiegłych lat, także w tym roku uruchomiono strefę plażowo-rekreacyjną z placem zabaw dla dzieci i bezpłatną wrotkarnią.

Od 1 lipca Atrium Biała zaprasza na trzecią odsłonę akcji „Lato w mieście”. Na czas wakacji przy centrum handlowym, od strony molo, powstała piaszczysta plaża z palmami. W zaaranżowanej strefie plażowo-rekreacyjnej do dyspozycji gości są leżaki, a dla dzieci – plac zabaw. W lipcu i sierpniu czynna będzie także bezpłatna wrotkarnia z wypożyczalnią sprzętu (wrotek, kasków, ochraniaczy). Wrotkarnia wraz z wypożyczalnią działają w godzinach 11:00 – 19:00. Jednocześnie na terenie galerii przez cały czas dostępny jest zewnętrzny ogródek gastronomiczny.

W ramach „Plaży pełnej atrakcji” w lipcowe i sierpniowe piątki i soboty zaplanowano dla dzieci i dorosłych mnóstwo atrakcji.

W najbliższy piątek, 2 lipca, rusza cykl muzycznych wieczorów na plaży dla dorosłych. Na pierwszych zajęciach uczestnicy poznają podstawy technik tańca Hip Hop Adults, które poprowadzą uzdolnieni tancerze i instruktorzy z Fabryki Tańca (godz. 18.00- 19.00).Tuż po nich, w godz. 19.00-21.00, w weekendowy nastrój wprowadzą plażowiczów rytmy chilloutowe, nadawane przez DJ’a.

Równie ciekawie wygląda w pierwszym tygodniu lipca program sobotnich atrakcji. Od godziny 10.00 do 11.00 najmłodsi białostocczanie mogą wziąć udział w zajęciach tanecznych z cha-chy pod wprawnym okiem instruktorów z Fabryki Tańca.

O godzinie 11.00 na odstresowującą jogę zapraszają wszystkich chętnych instruktorzy ze szkoły Yoga Shala. Joga to wysiłek dla ciała i umysłu o wszechstronnych korzyściach dla zdrowia. Zajęcia potrwają dogodz. 12.00 i należy wziąć ze sobą swoją matę. Tuż po jodze, Atrium Biała zaprasza najmłodszych do wzięcia udziału w animacjach i warsztatach zorganizowanych przez doświadczonych animatorów (godz. 12.00-13.00). Dla miłośników czworonogów z kolei zaplanowano w godz. 13.00-14.00 mini wykład wraz ze szkoleniem psów, które poprowadzi dyplomowana behawiorystka zwierzęca. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, organizatorzy zachęcają do zapisów drogą mailową pod adresem szkolenie@valkea.com. Nie zabraknie również twórczych zajęć dla osób, zainteresowanych tematyką less waste. W godz. 14.00-15.00 zaplanowano ekowarsztaty „Przeszywanki”, podczas których będzie można stworzyć torebki i kosmetyczki ze starych, niepotrzebnych ubrań.

Również 3 lipca, Atrium Biała zaprasza wszystkich chętnych w godz. 10.00 – 15.00 na spotkanie z Podlaskim Stowarzyszeniem „Młoda Krew”, które udzielać będzie porad z pierwszej pomocy, a także na spotkanie z czworonożnymi podopiecznymi ze schroniska, w ramach akcji „Psyjaciel od zaraz”.

Wszystkie atrakcje i zajęcia w ramach „Lata w mieście” są bezpłatne. Szczegółowy program „Plaży pełnej atrakcji” w  lipcu znajduje się na stronie: https://atrium-biala.pl/akcje/plaza-pelna-atrakcji-w-atrium-biala/ .

Dla stałych bywalców letnich aktywności przygotowano upominki. Za udział w zajęciach można otrzymać retro torby wielokrotnego użytku, które sprawdzą się idealnie zarówno na plaży, jak i na zakupach. Zebranie 5 pieczątek za uczestnictwo w warsztatach i zajęciach uprawnia do odebrania torby po uprzednim zapisaniu się do newslettera w punkcie Informacyjnym w Atrium Biała, znajdującym się naprzeciwko Media Markt.

– Serdecznie zapraszamy mieszkańców, jak również turystów do odwiedzenia urokliwej części Białegostoku. Jak co roku udowodnimy, że lato w mieście nie musi być nudne. Chcemy urozmaicić mieszkańcom letni czas różnymi aktywnościami, m.in. dobrą rozrywką. Tegoroczny program prezentuje szeroki wachlarz tematyczny – od zajęć plastycznych, przez aktywności ruchowo-sportowe, zabawę czy muzykę, aż po praktyczne porady związane z  udzielaniem pierwszej pomocy czy wychowywaniem swojego pupila. Nowością w programie w tym roku jest „Psyjaciel od zaraz” – specjalny projekt adopcyjny, który pomaga psom ze schroniska znaleźć swój nowy dom. Wierzymy w to, że wśród naszych mieszkańców nie brakuje sympatyków czterech łap – mówi Justyna Doroszkiewicz, dyrektor Atrium Biała.

W związku z aktualnymi obostrzeniami, organizator zadbał o bezpieczeństwo gości oraz o zachowanie procedur chroniących ich zdrowie, aby mogli bezpiecznie uczestniczyć w wydarzeniu.

Wakacyjna akcja w Atrium Biała odbywa się już po raz trzeci, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Białystok. Akcja “Plaża pełna atrakcji” to element programu Atrium Razem, którego celem jest wsparcie i integracja lokalnej społeczności oraz wspólne budowanie przyjaznego środowiska rozwoju. To jeden z projektów realizowanych przez białostockie centrum handlowe w ramach wdrażanego sukcesywnie programu ESG (ENVIRONMENTAL, SOCIAL, GOVERNANCE) i strategii grupy Atrium Poland, która jest realizowana w latach 2020-2025.

Reklama