Reklama

Aktywna majówka, pływanie na stojaka

Wypoczynek i trening na pływalniach, pływanie po zalewie dojlidzkim, zmagania lekkoatletów Zwierzyńcu – to propozycje na aktywne spędzenie pierwszych dni maja. Tym, którzy nie wyjeżdżają i odwiedzających miasto Białostocki Ośrodek Sporu i Rekreacji przygotował kilka atrakcji. 

Majówkę można spędzić na wiele sposobów. Także aktywnie. W Białymstoku w dni wolne warto wybrać się do obiektów sportowo-rekreacyjnych.

W majówkę dostępne będą białostockie pływalnie. Pływalnia Rodzinna przy ul. Stromej czynna będzie 1, 2 i 3 maja w godz. 6.00-22.00
Pływalnia Sportowa przy ul. Włókienniczej w dniach 1 i 3 maja nie pracuje, ale 2 maja przyjmuje klientów w godz. 7.00-22.00
Pływalnia Kameralna przy ul. Mazowieckiej 39c ma przerwę świąteczną.

3 maja na Stadionie Lekkoatletycznym w Zwierzyńcu odbędzie się 32. edycja Mityngu Solidarności z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Zawody wkomponowały się w kalendarz imprez PZLA, trwają nieprzerwanie od 1989 r. Organizatorem zawodów jest Podlaski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki .

Na wiosenne dni szczególnie polecamy Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy”. W sobotę, 30 kwietnia rozpocznie się tu sezon z możliwością wypożyczenia sprzętu pływającego, która wzbogaciła się o nowe deski typu sup (stand up paddle) z wiosłem do pływania na stojąco. Ponadto do dyspozycji są także: kajaki, dwu- i czteroosobowe rowerki wodne, łodzie wiosłowe, łodzie canoe, łodzie żaglowe klasy Omega oraz deski windsurfingowe.

OSW „Dojlidy” czynny jest cały rok, ale wiosną ma najwięcej do zaoferowania. Teren wokół stawów dojlidzkich to doskonałe miejsce dla amatorów wypoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu.

W wypożyczalni są również rowery górskie i szosowe dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Część jednośladów wyposażona jest w specjalne foteliki do przewozu dzieci. Wypożyczamy również kaski ochronne.

Okolice wokół grobli sprzyjają spacerom, biegom i marszom z kijkami nordic walking, które również można wypożyczyć na miejscu.

Wypożyczalnia działa codziennie w godz. 9:00-18:00. Sprzęt sportowy i pływający wypożyczany jest najpóźniej do godz. 17:00.

Na plaży są boiska do piłki nożnej i siatkówki. W tym sezonie planujemy na nich zawody dla amatorów grania na piasku: Turniej Beach Soccera oraz turnieje w ramach Letniej Grand Prix oraz BLS w siatkówce plażowej.

Tradycyjnie już Dojlidy będą areną dużych międzynarodowych zawodów. W dniach 23-26 czerwca planowana jest tu kolejna odsłona Plaża Open, w tym roku w ramach Volleyball World Beach Pro Tour Futures.

21 sierpnia Dojlidy i ulice wokół ośrodka staną się z kolei areną zmagań cyklu Elemental Tri Series, czyli Mistrzostw Polski w triathlonie na dystansach standard i sprint.

Do 1 czerwca włącznie wstęp na teren Ośrodka jest bezpłatny.

Zdjęcie: BOSiR

Artykuł Aktywna majówka, pływanie na stojaka pochodzi z serwisu Podlaski Sport.

Reklama