Reklama

„Akademia rodzinna” w Książnicy Podlaskiej

– Na taką, a nie inną tematykę wpadliśmy, obserwując naszych czytelników, w przeważającej części rodziny z małymi dziećmi. Widzieliśmy, że jest potrzeba integracji, rozmów, wymiany doświadczeń, a także spotkań ze specjalistami. Z pewnością realizowane w ramach ,,Akademii rodzinnej” zadania pozwolą uzupełnić tę lukę. To świetna okazja na utworzenie przestrzeni bibliotecznej, przyjaznej i przydatnej tej grupie użytkowników – mówi Monika Łapińska, kierownik Filii nr 4 i koordynator projektu „Akademia rodzinna”.

Pierwsze spotkanie dla rodziców z dziećmi poprowadzi w najbliższy piątek, 27 sierpnia, o godz. 17, studio artystyczne Anima. Szczegóły i zapisy pod numerem telefonu 85 67 92141 lub osobiście w bibliotece (przy ul. Komisji Edukacji Narodowej 36/lok.4 w Białymstoku).

Z kolei, 8 września, o godz. 17, odbędzie się spotkanie autorskie z Julitą Bator, propagatorką zdrowego odżywiania i autorką książki ,,Zamień chemię na jedzenie”.

W ramach akcji przewidziano wiele atrakcji dla dzieci, m.in. warsztaty doświadczalne, które przeprowadzi ,,Misja Robotyka” oraz spotkanie biblioterapeutyczne z ,,Pomysłową kredką”. Dla dorosłych zaplanowano prelekcje na temat rozwoju dziecka, prowadzone przez Ewę Sadowską, rozmowy o emocjach z Urszulą Zagan, a także warsztaty o nowoczesnym patriotyzmie z pracownikiem białostockiego Instytutu Pamięci Narodowej.

Projekt „Akademia rodzinna” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

źródło: Książnica Podlaska
red.: Barbara Likowska-Matys

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama