Urlop w Poznaniu – jakie nietypowe atrakcje warto zobaczyć?

Stolica Wielkopolski to wyjątkowo piękne i interesujące miasto, które warto uwzględnić w swoich planach urlopowych. Już dziś zarezerwuj pokoje Poznań i zaplanuj weekendowy wyjazd, podczas którego odkryjesz wieleyć może nieznanych Ci dotąd atrakcji. Zapraszamy do lektury!

Jak zwiedzać Poznań?

Wybierając się na wyjazd do stolicy Wielkopolski, na pewno zechcesz odwiedzić Stare Miasto i Śródmieście. Szczególnie polecamy zwiedzanie Traktem Królewsko-Cesarskim, który pozwoli Ci poznać miasto z historycznego punktu widzenia. Jeśli jednak poszukujesz czegoś bardziej nietypowego, miasto oferuje również tematyczne trasy zwiedzania, na przykład Poznański Szlak Kobiet, Szlak Dziedzictwa Żydowskiego czy Szlak Dziedzictwa Reformacji. W pobliżu tras znajdziesz hotele, dzięki którym będziesz nocować blisko najważniejszych punktów miasta.

Najlepsze miejsce spotkań: Jezioro Maltańskie

Poza zabytkami i obiektami historycznymi chcesz również spędzić czas na łonie natury? Odwiedź koniecznie Jezioro Maltańskie. Czekają na Ciebie baseny, sauny i łaźnie, na Jeziorze można również uprawiać sporty wodne, a zimą w pobliżu można nawet jeździć na nartach. To miejsce, w którym Poznaniacy uwielbiają spędzać czas: nad Maltą można odpocząć od miasta, pasywnie i aktywnie.

Ciekawą atrakcją jest kolejka parkowa prowadzona brzegiem Malty, którą można od kwietnia do września dojechać do ZOO. Polecamy zobaczyć jezioro z tej wyjątkowej perspektywy! Godnym uwagi miejscem jest również Ogród Czasu, który powstał w 2003 roku z okazji 750-lecia lokacji miasta. Znajduje się w nim aż pięć zegarów słonecznych, a jeden z nich podobno nawet przynosi szczęście! Koniecznie wybierz się tam w słoneczny dzień.

Więcej przyrody, czyli poznańskie meteoryt

Chcesz zobaczyć coś wyjątkowego? Wybierz się do rezerwatu przyrody Meteoryt Morasko na północy miasta: plusem jest to, że pokoje Poznań w tej okolicy są dostępne w niższych cenach niż w centrum. To właśnie tutaj zostały odnalezione największe meteoryty w Polsce. Na terenie rezerwatu znajduje się sporo jeziorek, wiele z nich powstało w kraterach, a w lesie, który porasta teren, występują rzadkie rośliny. Można spotkać także lelka kozodoja i dzięcioła czarnego, rzadko obserwowane w Polsce ptaki. Jeśli interesuje Cię fauna i flora, to punkt obowiązkowy podczas wizyty w Poznaniu!

Poznań szlakiem murali

Większość polskich miast jest bogata w sztukę uliczną. Nie inaczej jest z Poznaniem. Warto zwiedzić miasto korzystając z mapy „Z bliska i z daleka” Tomasza Bombrycha, która prowadzi przez miasto szlakiem sztuki ulicznej. Trasa zwraca uwagę nie tylko na muralen, ale również na neony i wyjątkowe przykłady typografii, co sprawia, że jej tropem można spacerować nawet cały dzień. Jeśli szukasz nietypowego sposobu na zwiedzanie Poznania, wybierz wycieczkę tym tropem!

W Poznaniu każdy znajdzie coś dla siebie: zarówno fani zabytków, jak i osoby zainteresowane aktywnym wypoczynkiem. Czekają na Ciebie luksusowe hotele i proste pokoje w Poznaniu, więc to również lokalizacja odpowiednia dla podróżujących z różnym budżetem. Jeśli jeszcze nie byłeś w stolicy Wielkopolski, musisz to zmienić!